Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol van a világ vége? Ugyértem...

Hol van a világ vége? Ugyértem valahol biztos, hogy vége van..pl. soha nem értettem ezt az Északi-Déli sark dolgot..

Figyelt kérdés
végül is a föld mindig mozog... pl a viz h-h nem folyik ki a "világból" valahol biztos h vége van a földnek...:S én ezt nem értem... léci segítsetek...
2009. márc. 28. 20:02
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
nem hülyítés...
2009. márc. 28. 20:43
 12/24 anonim ***** válasza:
35%
Ilyen hülye nem lehet senki, gondolom jártál iskolába. -.-
2009. márc. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
92%
A sarkokkal kapcsolatban jogos a kérdés. Ezen már én is gondolkodtam. Miért az északi pont a "felső" és miért a déli az "alsó". Ha a világűrből nézzük, akkor bármerre lehetünk, akár fejjel lefelé (mihez képest) is. Nekünk úgy látszik ez volt az ideális és a mi Földünk így forog ezen a tengelyen. Fent az északi, lent a déli.
2009. márc. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
A világnak pedig sehol és sosincs vége, mert ahogy a fény terjed a sebességével, úgy tágul a világegyetem is 300000km-t másodpercenként minden irányba.
2009. márc. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
90%

21:53

Egy: ne használj ilyen szavakat!

Kettő: Te mondjuk 8 évesen biztos voltál ebben a Föld dologban? Szerintem nem is hallottál róla. Nem sértés, de tényleg..még kilenc évesen se könnyű elképzelni.

2009. márc. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
81%

Felettünk van a világ(unk) vége. A kék levegőég felett. A sarok az semmi, csak egy kiválasztott pont.

Nem repül fel a víz az ég felé, mert vonzza a Föld, mint egy nagy mágnes. És Téged is. Van mágnesed? Annak is van Északi és Déli sarka. De Te nem veszed észre.

A világegyetemnek sincs vége, mert az is körbefordul. Egy buborék, mint a szappanbuborék.Rajta a bolygók és a csillagok. Mellette más buborékok vannak, mint a hab, ahogyan nő. S egyszer összeesik, majd nőni kezd újra.Azon túl már csak a "mosónő" van, de az nem ránk lett bízva. "Emberi elme fel nem foghatja"


Más a vízről: Tégy egy kis vödörbe vizet, s gyorsan pörgesd meg kinyújtott karral. (lehetőleg odakinn)!

Kicsorog? Nem! A vödörben marad, pedig van fejjel lefelé is. Ilyen a gravitáció. Így forgunk a Földdel együtt.

2009. márc. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

A Földgömbnek nincs teteje meg alja, nincs lenn dél és fenn észak vagy fordítva - csak az asztalról mindig legurult másképp, kellett állványt csinálni. Csak nem foghatja mindig. S így megszoktuk, hogy nevezzük fentnek lentnek.

De ez olyan, mintha felmegyek Pestre. Vagy lemegyek Pestre. Nem emelkedek fel azért. Esetleg lesüllyedek (bocs :P)

2009. márc. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
79%
Javaslom neked:általános iskola 1.-2. osztály nagyon hasznos elvégezni.
2009. márc. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
56%
Egyébként nyugtass meg hogy 6-7 éves vagy.Szóval hány éves vagy?
2009. márc. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
11
2009. márc. 29. 10:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!