Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 2012-ben tényleg eljön a...

2012-ben tényleg eljön a világ vége? Vagy csak ijesztgetnek?

Figyelt kérdés
2009. nov. 29. 15:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%

10ezer ilyen kérdést tettek fel.

miért lenne világvége?? gondolkozz már...

azért mert egy film készült róla...amúgy a film rendezője kb ezen a szinten is maradt, mert a Holnapután meg a Függetlenség napja is ilyen világvége-sztorik.

2009. nov. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
29%
Nem a film miatt lesz világvége, ez még egy régi jóslat első!
2009. nov. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Igen, csakhogy a jóslat szerint nem lejár a maja naptár, hanem ÚJRAINDUL! és a kettő teljesen más :)
2009. nov. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%

A legendát hívei a maja naptárra alapozzák. Eszerint a világ keletkezésének dátuma 0 baktun, 0 katun, 0, tun, 0 vinál, 0 kin volt, (a mi naptárunk szerint 3114. augusztus 11. időszámításunk előtt) vége pedig 12 baktun, 19 katun, 19 tun, 17 vinál, 19 kin, azaz 2012. december 21. lesz, mert egy nappal később újra 0.0.0.0.0. lenne, mivel addigra eltelne a világ kezdetétől számított 13 baktun. (A legendát erősítheti az a tetszetős szám is, amit a szóban forgó nap előtti dátum nemzetközi rövid naptári formája ad: 20.12.2012.)


Komoly tudósok - mint David Stuart, a legnagyobb élő maja-kutató - azonban nevetségesnek tartják, hogy a maják a világ végére gondoltak volna. Ezt cáfolja egyébként az analtun egység létezése is a maja naptárban. 2012. december 22-én a maja naptár szerint „egyszerűen” 13.0.0.0.1-t írunk majd.


ez amolyan hiszti mint ami 1999 - 2000 ben volt

2009. nov. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Az előzővel értek egyet.

A maják húszas számrendszert használtak. Mi a francért érne véget a világ a 13. baktumkor?

Amúgy pedig a maják semmilyen világvégéről nem beszéltek. Ők csak az "istenek visszatérését" jósolták meg.

És ezt is arra alapozzák, hogy ők ezt mondták.

Na már most, miért hiszel olyan istenek ígéretének, akiknek már a létezésében sem hisz senki ide s tova több mint ezer éve?

Ja, és egyes maja naptárakon még 4774-re is vannak dátumok.


Mellesleg a keresztény időszámítás kezdete óta nem telt el olyan évszázad, amikorra legalább két időpontra nem jósolták meg a világvégét.

Aztán mégis itt vagyunk.


Ez az egész egy nagy néphülyítés. Pánikkeltés, ami sok pénzt hoz a filmeseknek.


Amúgy az egész csak a nyugati civilizáció kitalációja. Ha megkérdezel egy mai maját, elképzelése sem lesz arról, hogy mit vársz tőle, mit mondjon, mi lesz 2012. december 21-én. (Kivéve hogyha nézi az amerikai TV-t.)

2009. nov. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
63%
Istenek... talán földönkívüliek újbóli látogatása?
2009. nov. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Én már nagyon várom azt a dátumot, hogy aztán szétolthassam ezeket a gyökereket, akik elhiszik ezt a hülyeséget.
2009. nov. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
hehe:D utolsó:D jövök énis
2009. nov. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Én a pániktól féléek:S

ugye vonzzás törvénye!

magyarul minden reakciót egy akció követ, ha sok ember bevonzza a negativ gondolataival a rosszat

1pl: ha a napod rosszul kezdődii úgy vagy vele h ez már pocsékul is folytatódik és be is jön, mert be vonzza az ember abajt,.nem örülök enneka filmnek, ne gondoljatok erre kérlek h világvége!

am én tarot kártyázom és megnéztem és a 78 lap közül a 12 közé tartozó 1 nagy arkánum jött ki, a remete nézzétek meg nagyjábol mit jelent, megtisztulás lesz a 2012éve a kártyám szerint

itt van nagyjából mit jelent:


[link]

2009. dec. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
remélem 2012-ben világvége lesz vagy legalábbis én végem. vagy hamarabb..
2009. dec. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!