Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ezüsttükörpróbánál az egyenlet...

Ezüsttükörpróbánál az egyenletet miért így kell rendezni?

Figyelt kérdés

2Ag+ + 2OH- + CH2O = 2Ag + HCOOH + H2O


Egyedül azt nem értem a Tollens-próbában, hogy miért 2Ag+,2OH- és 2Ag lesz, ha rendezzük az egyenletet?


Egyik ismerősöm azt mondta, hogy ionmegmaradás miatt, de semmit nem értek belőle. A könyvem a reakció alatt leír egy elektronmérleg szerűséget, hogy:

Ag: 0-(+1)=-1 /*2 redukció, oxidálószer

C: +2-0=+2 /*1 oxidáció, redukálószer


Ezek szerint az oxidációs számok miatt kell így rendezni? Sajnos nem értem, a könyvem nem ír le ezzel kapcsolatban semmi mást.


2011. júl. 7. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Az a kerdes hogy miert 2 kell ezekbol?az atomok es a toltesek szamat kell vizsgalni.ha csak egy OH- lenne,akkor nem lenne eleg hidrogen a viz kepzodesehez,es hianyozna egy oxigenatom a HCOOH-hoz.tehat ebbol 2 kell.a 2 OH- nak osszesen 2 felesleges elektronja van,ezt csak ket Ag+ veheti fel.

egyebkent az oxidacios szamokra is alapozhatsz,de szerintem az bonyolultabb mint igy kikovetkeztetni

2011. júl. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, értem már. Én hülye, valamiért összezavart az, hogy az egyenletben ionok vannak, ezért még csak véletlenül sem gondoltam arra amit írtál, nem tudom miért, talán mert fáradt vagyok. Hülyének érzem magam, na mindegy, köszönöm szépen! :D
2011. júl. 8. 02:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Írjuk le, hogy hogyan néz ez ki a gyakorlatban:


2AgNO3 + 2NaOH + CH2O → 2Ag + HCOOH + 2NaNO3 + H2O

2011. júl. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Inkább így:


2AgNO3 + 2NH4OH + CH2O → 2Ag + HCOOH + 2NH4NO3 + H2O

2011. júl. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!