Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem tudok kémiai egyenletet...

Valaki : kérdése:

Nem tudok kémiai egyenletet megoldani, és képletet felírni. Hogyan kell?

Figyelt kérdés
Nem értem ahogy a könyvben leírják, és lehet, hogy szerettem a régi kémiatanáromat, de nem tudta velem megértetni. Le tudná írni nekem valaki? Vagy azt, hogy hol tudom megnézni? Ha itt leírja valaki, akkor kérem, hogy részletesen próbálja meg az elektronleadással, meg mindennel.
2011. szept. 5. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:
2011. szept. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Vagyis azt nem értem, hogy mi köze a periódusos rendszernek az egyenletek megoldáshoz. Melyik csoportban mit ad le,mit vesz fel,mi van akkor,ha pl. 2 elektront ad le, 1-et vesz fel...mi van akkor,ha mellékcsoportban van? Szóval ilyenek

jaj,és köszönöm a válaszodat,picit kitisztult tőle a kép :)

2011. szept. 5. 20:53
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
100%

Mellékcsoportban kicsit zaklatott, amíg a többit nem érted, ne kacérkodj velük. Főcsoportban a cél a teljes elektronszerkezet, azaz a nyolc legkülső elektron. Az atomok körül négy pár helyezkedhet el, de úgy, hogy minél több elektron legyen páratlan. Ezeket az elektronokat más elemek elektronjaival pároztasd, így alakulnak ki a kovalens kötésű molekulák. Ionok esetén pedig igyekszenek minél többet leadni/felvenni, hogy minél közelebb legyenek a 8-hoz, azonban legfeljebb három elektronnyit tudnak változtatni (első közelítésben, valójában ennél bonyolultabb a dolog). Minden leadott elektront valami fel is kell vegyen. Így írhatod le a képleteket.

Egyenlet esetén először tisztázni kell, mik a reagáló és mik a keletkező anyagok. Mindkét oldalon ugyanazok az atomok kellenek szerepeljenek, nem tűnhet és nem keletkezhet új atom a reakció során. Utána addig írogatsz a képletek elé együtthatókat, amíg az egyes atomok darabszáma a két oldalon meg nem egyezik. Ehhez már egészen jól kell logikázni.

2011. szept. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!