Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek hogyan lehetne...

Szerintetek hogyan lehetne ezt a problémát megoldani?

Figyelt kérdés
Van egy készülék, ami állítólag 40.000 Hz-es frekvenciát bocsájt ki. Az emberi hallás nagyjából 20.000 Hz-ig terjed, tehát ezt már nem lehet hallani. A kérdés, hogy milyen módszerrel deríthetném ki, hogy egyáltalán működik-e a készülék? Mikrofonnal felvenni, vagy hogy? Ötletem sincs...
2011. júl. 9. 00:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Speckó mikrofon kéne hozzá, a sima boltiak az emberi hallás tartományában visznek csak át, az erősítőkről nem is beszélve. Két ötletem van hirtelen:

1. Szerezni egy oszcilloszkópot és a kimenetet mérni vele, vagy egy másik ultrahang sugárzót és melléhangolni párszáz hertz-el, és a kettő által okozott lebegés vagy interferencia hallható lenne. Csak hát macerás ilyeneket szerezni.

2. Szerezni egy macskát, és bekapcsolni neki, felkapja-e a fejét rá. Ha jól tudom a kutyáknak már túl magas a 40kHz, de a macskáknak még éppen nem. Csak hát megvan az esélye, hogy a macsek hallja, csak éppen sz@rik rá. :)


Lehet hogy van jobb ötlet is, én is kíváncsi lennék rá.

2011. júl. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Még talán a macskás megoldás tűnik a legkivitelezhetőbbnek... Egyébként egy ultrahangos kullancsriasztóról van szó, ami kifejezetten kutyáknak készült. Valószínűleg ezért rezeg pont 40kHz-en. Mondjuk az már más kérdés, hogy pont ez a freki lenne az ami zavarja a kullancsokat?! Nagy kérdőjel számomra ez a cucc, a hatékonysága meg pláne...
2011. júl. 9. 07:08
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem válasz a kérdésedre, de hátha plusz infó. Ilyeneket találtam még guglin:


"..Kereskedelmi forgalomban kaphatók még ultrahangos kullancsriasztók, ezek sajnos önmagukban nem tudják a kullancsokat távol tartani. Mivel viszont semmilyen káros hatásuk nincsen, így kiegészítő védekezésre ha nem is ajánlom, de semmiképpen nem ítélem el a használatát. Önmagában viszont a védő hatása nem kielégítő."

[link]


"nekem felemás tapasztalataim vannak az ultrahangos ketyerével kapcsolatban. Amig egyben van addig jó, tényleg nem ment bele kullancs a kutyimba. Csakhogy 3 hónap után egyszerűen kettétőrött.."

[link]

2011. júl. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, ezeket nagyjából én is olvastam mikor utána néztem a dolognak. Van egy olyan érzésem hogy ez inkább a gazdák számára placebo. Bár mondjuk elég megdöbbentő hogy a csomagolásán 96%-os hatékonyságról beszélnek... De amúgy a problémát ez még nem oldotta meg, még mindig nem tudom hogyan tehetném hallhatóvá vagy érzékelhetővé a 40.000 Hz-es hangokat... :) Nagy talány.
2011. júl. 9. 17:31
 5/13 A kérdező kommentje:

Ezzel elméletileg megoldható lenne? [link]


Persze nyilván nem fogok több százezer Ft-ot költeni, hogy ellenőrizhessem az 5.000 Ft-os kullancsriasztót, csak elméletben kérdezem. :D

2011. júl. 9. 18:39
 6/13 anonim ***** válasza:
Elméletben igen, sőt ultrahangos érzékelőt készíteni sem nagy ördöngősség, csak hát ahhoz nem árt, ha műszerész vagy.
2011. júl. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ó hát ha műszerész nem is vagyok, de rokonszakmában dolgozom. Könyvesboltos vagyok... :D
2011. júl. 9. 19:32
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi volt, és milyen elven működött, de mikor egyszer egy rakás ökológussal kiemntünk denevért fogni, volt nekik egy "ultrahang-lokátoruk" (nem tudom a nevét, mi viccesen így neveztük), ami egy adott frekvenciatartományra beállítva jelezte a hangokat. Vagyis "megmutatta", van-e a közelben az adott frekvenciatartományan belüli hang. Pontosan nem tudom, milyen mikrofon volt és meddig terjedt az érzékenysége, de talán ez a kevés is segít, hátha találsz ilyesmit a neten.
2011. júl. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Értem, de én erre nem szeretnék egy fillért sem kiadni, annyira azért nem érdekel, csak azt hittem van valami egyszerű homemade módszer amivel megállapítható az ilyesmi.
2011. júl. 9. 19:40
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ha egy jó hangkártya van a gépedbe, és tud 96 kHz-el mintavételezni, akkor teszel rá egy audacity-t és látod a jelalakot. nem muszály oszcilloszkóp.
2011. júl. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!