Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A feketelyuk közepén tényleg...

Somogyilaszlo kérdése:

A feketelyuk közepén tényleg megáll az idő? (lent)

Figyelt kérdés
Ezt azért írom mert azt hallottam minél gyorsabban mozgunk annál lassabban tellik az idő és ugyanez van a gravitációnál is hogy minél nagyobb egy test közelében a gravitáció annál lassabban tellik az idő.Elméletileg a feketelyukak közepén és annak a környékén a gravitáció elérheti a végtelent tehát az idő megáll..,de akkor az a test ahol az idő megállt az örökké a feketelyuk közepén marad?
2011. júl. 12. 09:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
53%
Ezt szerintem senki sem tudja.
2011. júl. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
hogy végtelen a gravitáció? végtelen csak elméletben létezik
2011. júl. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

A fekete lyukba zuhanáskor az idő lelassul a külső szemlélő számára, de a zuhanó anyag számára ugyanúgy tellik tovább. A másik, hogy mivel a fekete lyuk tömege véges, bármennyire közelítünk hozzá, a gravitáció is véges lesz. Ha a szingularitást mint végtelen kis térfogatot tekintjük, akkor elvileg ott lehetne végtelen a gravitáció, de ez olyan területe a fizikának, ahol még nem tudunk biztosat mondani. Szerintem ebben az esetben is folyamatosan lassul az idő, de nem éri el, csak konvergál a teljes "befagyáshoz".


(+ Hawking-sugárzás vs. "örökké" kérdése)

2011. júl. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Minél gyorsabban mozgunk, annál Gyorsabban telik az idő. Csak hogy helyesen tudd. Az időt feltételezésem szerint nem lehet megállítani.

Az időt és a teret úgy képzelem el, mint egyeneseket, amelyeknek nincs végpontjuk. Gondoljunk csak bele: Ha egy testre az idő nem hat, vagy a térbeli értéke nulla, (esetleg az idő valami végtelen, 1 értékű gyorsasággal hat rá, vagy térbeli létezése végtelen kiterjedésű), az a fizika törvényeihez semmiképpen sem kötődik, illetve a létezésről kialakított jelenlegi fogalmunk halmazába egyszerűen sehogy sem illik bele. Mivel lehet mérni? Miféle létező testtel kerülhet kölcsönhatásba? Semmivel. Semmilyennel. Kizártnak tartom, hogy a dimenzióknak efféle végpontjaik legyenek, mert egy pont után, ha nem is terjeszkednek tovább, vagy felcsavarodnak, vagy visszagörbülnek magukba! Nagyon különös fraktál világban élünk, remélem egyszer pontosabb képet tudunk alkotni ezekről a kérdésekről.

2011. júl. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

A fekete lyuk közepében sincs végtelen gravitáció. Ilyen nem létezik. A helyzet az, hogy a fizikai modellek szerint a fekete lyuk középpontja matematikailag szinguláris hely (nem működnek a modellek), így senki sem tudja megmondani, hogy mi zajlik ott.


Erre majd akkor lehet mód, ha megalkotják az egységes elméletet, ami ötvözi a kvantumelméletet a relativitás elmélettel.

2011. júl. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Kedves 10:48, csak hogy helyesen tudd:

Nagyobb sebességgel mozgó testek saját ideje lassabban tellik egy lassabban mozgó testéhez képest.

2011. júl. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
49%

Az anyag ami zuhan egyre lassuló saját idővel rendelkezik. Ergo sosem éri el az eseményhorizontot. De a modell szerint az eseményhorizonton lévő anyag ideje a külső szemlélő számára 0 sebességgel telik, épp ezért nem éri el soha: egyre lassabban és lassabban telik az ideje, minél közelebb van.


Azt, hogy az eseményhorizont MÖGÖTT (így a közepén például) mi van, arról kb semmit nem tudunk.

2011. júl. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

@10:57

Bocsi, nagyon álmos vagyok. Szóval, annyiban biztos vagyok, hogy ha elmegyek 1 évre fénysebességgel haladni, és visszatérek a Földre, akkor sokkal később érek vissza. Ez azt jelenti, hogy külső szemszögből az én időm lassabban telik, viszont az én szemszögemből a külső idő gyorsabban telik.

2011. júl. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
10:57 vagyok. Így van, akkor csak én értettem félre, bocsi. :)
2011. júl. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
meg nem áll, csak az 1/x függvényhez hasonlóan a 0-hoz konvergál.
2011. júl. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!