Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lenne, ha a galaxisunk...

Mi lenne, ha a galaxisunk közepén lévő szupernehéz feketelyuk gravitációs hatása hirtelen megszűnne?

Figyelt kérdés
Mi lenne a naprendszerrel,és a Földdel?Eltűnne az élet?vagy nem?
2011. jan. 20. 23:53
1 2
 1/17 Silber ***** válasza:
100%
A szélrózsa minden irányába szétszóródna a galaxisunk. A Föld minden bizonnyal a Nap körül maradna. De a csillagképekben változás következne be (mert új helyről figyelnénk őket).
2011. jan. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Salx Narval ***** válasza:
Hát, úgy vélem, ezt a nálunk sokkal okosabb tudósok sem tudják megválaszolni egyértelműen.Én úgy vélem, ez a földi élet végét jelentené.Meg ne kérdezd, hogy miért.:D Szerintem annak köszönhetjük a létünket, hogy óriásiak a távolságok és egyes változások hatásait, csak évmilliókban, milliárdokban mérhetjük.Azt is mondhatnám, hogy a földi életünk rövidségének köszönhetjük azt, hogy ez az idő, amíg a föld lakható számunkra,ilyen hosszúnak tűnik.
2011. jan. 21. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Aha.


Gőzöd nincs mi történne, de azért szerinted a földi élet végét jelentené. Had rázzam meg a kezed...


Annyi történne, hogy a galaxisunkban keringő csillagok megszűnnének az ismert rendszer szerint keringeni.

Rövid távon valószínűleg semmiféle hatást nem érzékelnénk.

Hosszú távon (millió évek)fennállna a veszélye, hogy közel kerülünk egy másik csillaghoz vagy naprendszerhez, aminek a gravitációs tere akárhogyan befolyásolhatná a naprendszerünk bolygóinak mozgását.

2011. jan. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

04:48 Ez aztán értelmes volt, gratulálok! :O


Mivel a föld, és a naprendszer többi bolygója sem a központi fekete lyuk (Saggitarius A) körül, hanem a nap körül forog, ezért nem lenne az életre hatással. A nap különálló rendszert alkot, a magfúziója sincs semmilyen kapcsolatban a közp.fekete lyukkal, mivel az a nap óriási gravitációja miatt történik, tehát ugyanúgy termelné a hőt, és adna fényt.

2011. jan. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Salx Narval ***** válasza:
Köszönöm az elismerést.:D A ti válaszotok sem volt piskóta.:D
2011. jan. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Talán te sem beszélnél baromságokat, ha a pláza helyett iskolába járnál, vagy jártál volna, és nem csak a Való Világig terjedne az érdeklődésed.

2011. jan. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Salx Narval ***** válasza:
Hát, ha már így lebuktam, írd meg nekem, mi az a nagy hülyeség a válaszomban és megpróbálom elmagyarázni.Én a tiédben pl azt tartom téves megítélésnek, hogy hatástalan maradna, egy ekkora változás.A Plázában olvastam , hogy Stephen Hawkin kutatásaival kimutatta, hogy a fekete lyukak párolognak( tömegvesztés).Az energiájuk bizonyos része átalakul anyaggá, ez által csökken a tömegük.Viszont minél kisebb a tömeg, annál intenzívebb az anyagkibocsátás, az-az párolgás. Ezt ellensúlyozzák az elnyelt anyagok pl csillagközi gáz, fény,por, stb.Ha viszont csökken az elnyelt anyag mennyisége, végül egy hatalmas energiakitöréssel megsemmisül.Ezeket a kitöréseket észlelték már távolabbi galaxisokban, a fénykitörés akkora méretű volt, hogy beragyogta az egész galaxist.Feltételezik a "Pláza" tudósai , hogy a múltban hasonló energiakitörések ( gammasugár stb. ) a tejútrendszeren belül,tömeges, vagy globális kipusztuláshoz vezethetett a földön.2,2 milliárd fényévre tőlünk, egy keletkező fekete lyuk születését észlelték, ez szintén hasonló kitöréssel, sugárzással kezdődött kb 2,2 milliárd évvel ezelőtt.Szerintük, akár a születése, akár a megszűnése, globális hatással van az adott galaxisra. Abban viszont igazatok van, hogy fogalmam sincs, hiszen a tudósok is csak feltételezik és próbálják értelmezni a látottakat.De gondolom ti majd megmondjátok a frankót.
2011. jan. 22. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"Hát, ha már így lebuktam, írd meg nekem, mi az a nagy hülyeség a válaszomban és megpróbálom elmagyarázni."


Ez:"Én úgy vélem, ez a földi élet végét jelentené.Meg ne kérdezd, hogy miért.:D"


Az összes eddig észlelt gammakitörés a tejúttól távoli, kis méretű, szabálytalan formájú galaxisokban jött létre, még nem detektáltak a tejútrendszerben hasonlót, pedig átlag 1 kitörést észlelnek naponta, ezért ennek bekövetkezését felhozni fantasztikum kategória.


További jó plázázást! :)

2011. jan. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Salx Narval ***** válasza:
Egy-két dolgot azért elfelejtettél.A kérdést nem én tettem fel és a kérdező is azt kérdezte, mi lenne ha.Továbbá helytálóbbnak tartom azoknak a tudósoknak a véleményét akik ezzel foglalkoznak, már bocs, mint a tiédet.Ezt nem bizonyítéknak szánom, csak ilyeneket pletykálnak a plázában:D [link]
2011. jan. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Aha.

Ma hajnalban azt írod, hogy:


"a múltban hasonló energiakitörések ( gammasugár stb. ) a tejútrendszeren belül,tömeges, vagy globális kipusztuláshoz vezethetett a földön.... ... zerintük, akár a születése, akár a megszűnése, globális hatással van az adott galaxisra"


Aztán most meg azt írod, hogy a tejútrendszer közepén észleltek egy ilyen kitörést, mégse történt semmi. Akkor hogy is van ez? Globális hatás a galaxisra + pusztulás vagy ... semmi?


Mellesleg INDEX =I tudományos forrás.

2011. jan. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!