Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Meg lehet ezt a folyóiratot...

Meg lehet ezt a folyóiratot egybe venni vagy legalább számonként?

Figyelt kérdés

[link]

nagyon érdekel a törvényszéki patológia, de ahogy látom, csak cikkeket lehet belőle vásárolni, darabonként 40 euróért, ami kicsit sok.

vagy más könyvet vagy oldalt is ajánlhattok a témában

köszi.


2011. júl. 13. 00:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezek a folyoiratok tobbnyire utanrendelhetok. Irni kell a kiadonak, hitelkartyaval kifizeted es kesz kuldik postan. Kulonben melyik cikk erdekel? Ha irsz privit el tudom neked kuldeni, hogy belenezz, hogy milyen az ujsag. Egybe az egesz szamot nem nagyon lehet letolteni.
2011. júl. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj EISz hozzáférést. www.eisz.hu


Az EISz-ből elérhetők különböző publikációs adatbázisok. Az adatbázisok bizonyos korlátok közti használatára sok egyetem, kutató intézet, stb előfizet, így ha a tied éppen igen, akkor el tudod érni a cikkeket. Ha nem, akkor érdemes egyenként keresni a cikkek címeire a neten. Ami még jó adatbázis és az EISz-ből közvetlenül nem férhető hozzá (tudtommal), az az EBSCO, mert ott a néhány évnél régebbi cikkeket sok folyóirat elérhetővé teszi. Lehet, hogy ez is csak bizonyos intézményi előfizetéssel érhető el, amit IP cím alapján ellenőriznek.


Az ilyen letöltögetések nem mindig 100%-osan legálisak, mert sokszor csak valamilyen "kiskapu" miatt érsz el egy folyóiratot, amire nem is lenne jogosultságod. Emiatt nem célszerű 100-asával tölteni a cikkeket, mert feltűnő, ha nagyon megugrik az adatforgalom.

2011. júl. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Érdemes megnézni még egyetemi könyvtárakban, az Országos Széchenyi Könyvtárban és az MTA Könyvtárban.
2011. júl. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ha bármelyik mo-i egyetem hallgatója vagy az egyetem hálózatáról secc perc alatt leszedheted az összes évfolyamot:)
2011. júl. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!