Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Olvassátok a Rubicon folyóirat...

Olvassátok a Rubicon folyóiratot? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
2010. okt. 10. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Én olvasom. Vannak benne jó és érdekes cikkek.
2010. okt. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Piszok jó újság de én jelenleg Angliában nem jutok hozzá, sajnos.
2010. okt. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vannak benne jó és érdekes cikkek, de sajnos messze nem annyi, hogy megérje érte kifizetni az igencsak borsos árát.

Szerintem legalábbis

2010. okt. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
9%

A Rubiconnal az a baj, hogy sok a politikailag elfogult cikk benne. Sok jó (elfogadható) történész is ír benne, de a zöme az Ormos Mária féle (liberál)bolsevik vonalat követi.

Persze ez nem egy az egyben jön le, hanem a történelmi kérdéskörökhöz való hozzáállásukon látszik. Totál a régi avítt posztkommunista MTA-s dogmákat szajkózzák. De tisztelet a kivételnek.

Amúgy, szerintem jobb, mint a História c, folyóirat.


De, ha igazán korszerű és magyar megközelítésű (nem dogmatikus) történelmi kiadványra vagytok kíváncsiak akkor a Nagy Magyarország –ot tudnám ajánlani. Ez is (szép, színes és tartalmas) havilap, és fiatal történészek szerkesztik.

(Aki eleve lehúzná a címe miatt, az előbb olvasson el belőle 1-2 számot….)

2010. okt. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!