Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit gondolsz a génmanipulált...

Mit gondolsz a génmanipulált dolgokrol?

Figyelt kérdés
2011. júl. 13. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Szeretem őket, semmi kivetnivalót nem találok bennük.
2011. júl. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Gyakorlatilag hidegenhagy. Annyi fertő van már ebbe na világban! Nézd meg a mai tiniket. Na, azok a génmanipuláltak!
2011. júl. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Mit gondolnék. Megfelelő szabályozással nagyon jó dolgokat lehet elérni, amiket máshogy nem, vagy csak nagyon hosszú termesztéssel. Ha olcsóbb lenne tőle a pisztácia, akkor egyenesen örömtáncot lejtenék.
2011. júl. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én leginkább unom már őket, mert annyit tanultuk, de a gyakorlati munkához sosem tudtam közelebb kerülni.

Amúgy rendkívül hasznosak, hatalmas ötletek állnak mögöttük, néha hatalmas pénzek is, mert nagy üzlet, az eredeti cél mindig nemes ("tegyük jobbá a világot"), ám a kivitelezés közben ez már csorbul... Sok a média-hiszti, pedig a többség egyáltalán nem veszélyes. Sőt, elméletileg mindegyiket a hasznos tulajdonságaikért fejlesztették ki.

Ha jól emlékszem, a szója köszönheti a "fennmaradását" a GM-technikának, mert nem tudtak máshogy védekezni a vírus ellen. (Vagy a batáta, vagy már nem is tudom, utána fogok nézni, csak a gépem lassú.) Rengeteg gabonanövényből van GM-fajta (és mivel 0,9% alatt nem kell ráírni a dobozra, hogy van benne, simán esszük is), a leghíresebb ugye a kukorica, ahol a gyártó cég is hibázott (kétszer is), és ebből lett egy hatalmas vihar.

Nagyon sok vetőmag GM, hogy előkezelés után steril növényt hozzon létre, vagyis minden évben meg kelljen venni a vetőmagot, ne tudd termeszteni a táblán.

Az energianövények problémáját is a GM fogja megoldani, egyelőre, hogy ne vaduljanak ki. A természet kicselez ilyenkor is, de mindent meg kell tenni az invazív terjedés ellen.

Van az "aranyrizs", ami hatalmas bukás lett, sajnos, pedig minden adott volt egy jobb élelmezésért. Hasonló kísérletek vannak más vitaminok rizsbe/kölesbe "építésére". A banánból már vannak vakcinált fajok, valamilyen gyerekbetegség ellen, nem emlékszem pontosan. A legtöbb mag nélküli gyümölcs szintén GM.

Állatokból haszonállat GM... csak a disznó. A trágya kevesebb foszfort tartalmazzon, ne legyen erős a terhelés, más összetételű zsírja legyen... a tejelő állatoknál lehet még módosítani a tej összetételén (gyógyszerk!). Vannak díszállatok, amik szintén génmódosítottak. (A génmanipuláció annyira pejoratív...)

Egyébként meg a genetikai módosítás elterjedt kísérleti technika.


Na, ez eléggé eklektikus lett. Felépíthettem volna a választ az 5 generáció alapján (ennyit tartunk nyilván a génmódosított élőlényekről), de akkor napestig itt írhatom. :)

Lényegében én nem tartom istentelennek, a hisztit elítélem, de azért értelmes hozzáállás szükségeltetik, mert könnyen rosszra fordulhat a jószándék is. (Pl. a nem puhuló paradicsom ehetetlenre sikerült. Komolyan műanyag íze van.)

2011. júl. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Unom már, hogy mindenki erről hisztizik. Pedig nincs is megalapozott véleménye, csak a jó reklámmal rendelkező GM ellenes szervezetek felfújt és sokszor megalapozatlan állításait visszhangozza.
2011. júl. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hasznos próbálkozások.
2011. júl. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!