Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi alapján nyilatkoznak a...

Mi alapján nyilatkoznak a tudósok olyan dolgokról pl. hogy hány univerzum van meg ilyenek?

Figyelt kérdés

Szóval, ha azt nézem, akkor ülnek itt a Földön, nevetésgesen kicsi távolságra látunk el róla, és akkor ilyen mindenféle elméleteket gyártanak, hogy a VILÁG, a keletkezése meg mindenről.


Szóval én nem igazán értem az egészet, mert mondjuk még egy normális kémiai vagy ilyesmi dolog az tök hihető mert meg lehet csinálni, meg is történik, látható meg minden, de hogy egyik elméletet gyártani a másikból, miközben egyáltalán még az alapja se bizonyított az egésznek.. csak lehet, hogy úgy volt. Legalább is nekem így tűnik...


2011. okt. 14. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezek elméletek, amelyek fizikai törvényeken alapulnak. Az elméletek lényege, hogy nem biztos, hogy így volt, de nagyobb esél van rá, minthogy nem. A középkori tudósok is azt hitték, hogy a föld a világ középpontja, sőt sokáig azt, hogy lapos (az ókorban). Egy részük meg lesz cáfolva, más részük igazolva.
2011. okt. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
4%

"Szóval én nem igazán értem az egészet, ..."


Na látod itt van a gond.

2011. okt. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%
Én sem láttam még a se**lyukadat, mégis elhiszem hogy van. Egyébként ezek feltételezések, logikai úton levezethető elméletek, modellek. Például az bizonyított tény hogy az elemek atomokból épülnek fel, mégsem látott még senki atomot.
2011. okt. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
ezen én is elgondolkodtam, valószínűleg azért mert az ember egy kíváncsi lény és nem szereti ha valamire nem találhat magyarázatot, ezért jött létre a vallás a tudomány és az ezotéria.. mindenki megpróbál választ adni a legfontosabb kérdésekre, pl mi az élet célja, hogy jöttünk létre, stb.
2011. okt. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%
A világ keletkezésének két feltételezése van. A kémiai fizikai és a valaki int egyet.Melyik a jóval nagyobb valószínűségű?
2011. okt. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy csomót számolnak meg nézik az unverzumot meg ilyesmik és az alapján, nem csak úgy kitalálják... a múltkor láttam a discovery science-en:D
2011. okt. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Én sem láttam még a se**lyukadat, mégis elhiszem hogy van."


Azért ez kicsit más kategória. Segglyuka mindenkinek van, mindenki meg is tudja nézni, tudja használni is , sőt meg is tudjuk mutatni is egymásnak akármikor...

2011. okt. 14. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!