Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egyetlen egy kósza csillag...

Egyetlen egy kósza csillag sincs az univerzumban, ami ne tartozna egy galaxishoz?

Figyelt kérdés
Önmagában csillag galaxis nélkül nincs,tehát az univerzumot csak galaxisok és légüres tér alkotják?
2011. júl. 15. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Nem hinném, hogy lennének.

Amennyire én tudom, a galaxisok nyújtanak megfelelő környezetet a csillagok kialakulásához, és elszakadni sem igen tudnak.


Ha mégis vannak, azt nem valószínű, hogy valaha megtudjuk, Egy csillag önmagában nagyon gyenge fényforrás, valószínűtlen, hogy ráakadjunk.

2011. júl. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Végre egy értelmes kérdés!!!!!!!!!! Annyi buta ember veri a klaviatúrát ezen az oldalon!
2011. júl. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szerintem ez itt a természettudományok témakörben nem olyan ritkaság:)Ha csömöröd van,járj ide gyakrabban,én is ezt teszem;-)


Elsőnek köszönöm a választ,várom még őket:)

2011. júl. 15. 23:11
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Galaxisütközéseknél előfordulhat hogy kirepülnek csillagok egy galaxisból, miért ne lehetne? (Az viszont biztos, hogy nagyon ritka)
2011. júl. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
persze hogy van. Az az intergalaktikus csillag. :))
2011. júl. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jó eséllyel bőven vannak ilyen csillagok.

A bolygók esetében úgy tudom hogy talán még több is az olyan planéták száma amik kikerültek a csillagközi térbe és most fényévekre vannak a legközelebbi csillagtól. Őket a galaxis gravitációs ereje mozgatja.

Ilyen alapon lehetnek magányos csillagok is amiket a galaxishalmazok mozgásai kilöktek a galaxisukból.

2011. júl. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam hogy amikor galaxis találkozik akkor néhány csillag a legnagyobb feketelyukba esik és néhány kilokodik !
2011. júl. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Volt már a kérdés, csak az a magányos bolygókat kérdezte.

A világűrben a galaxisok közötti térben is vannak magányos csillagok, bolygók, kisbolygók, töredékek és atomok.

Nem sokan, de akadnak.


Ha pedig egy galaxist ki tudunk mutatni 13 milliárd fényévnyi távolságból - akkor egy csillagot is 100 millió fényévről.

2011. júl. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!