Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lehet ez? (fénylő repülő...

Mi lehet ez? (fénylő repülő égitest)

Figyelt kérdés

Tegnap fél 10 körül az égen repült egy fényes valami. Gyorsabban ment,mint egy repülő,de lassabban,mint egy hullócsillag. Egyenesen ment előre és fényesen izzott,mint a tűz,a színe is olyan volt. A felhők alatt ment és jóval nagyobb volt,mint egy repülő.

Mi lehetett ez?


2011. júl. 18. 06:19
 1/10 anonim válasza:
Wáó!! Azta mindenit! Egy UFÓT láttál.
2011. júl. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kösz az iróniát. Nem gondolom,hogy ufót láttam,csak kíváncsi vagyok rá,hogy mi lehetett ez,mivel még nem láttam ilyet. Idióta...
2011. júl. 18. 08:36
 3/10 anonim válasza:
2011. júl. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért is kell leidiótázni valakit. Nos, vagy te vagy az idióta, vagy pontatlan a leírásod! Ugyanis mi lenne az ami nagyobb egy repülőnél, gyorsabb is nála? Csak gondolj bele... Megaztán, ugye tudod mit is jelent az UFO rövidítás? Nem azonosított (azonosítetlen) repülő tárgy. Márpedig azt láttál!
2011. júl. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Utolsó! Ne haragudj,de szerintem az első hozzászóló nem az UFO valódi jelentését értette...

Nagyobb mint egy repülő,igen. Nem tudom megsaccolni mekkora lehetett valójában,mivel messze volt. De gondolom te jobban meg tudnád fogalmazni.

Én egyébként üstökösre gondoltam,de mivel ez lassabb volt,mint egy üstökös és túl alacsonyan szállt így elvetettem.

Nem tudom miért engem kell támadni,amikor egyszerűen csak feltettem egy kérdést,amire olyan válaszok érkeznek,hogy hú UFÓt láttam és hú nyan cat-et láttam. Tényleg marha vicces.

2011. júl. 18. 09:46
 6/10 anonim ***** válasza:

Üstökös? Azt írtad, a felhők alatt ment! Vagy meteorra gondoltál?


Egyébként, ha nem lett volna felhős az ég, azt mondanám, hogy műhold, pl. Iridium-flare. Olyat én is sokszor látok, némelyik fényesebb mint a Szíriusz, de általában olyanok mint egy csillag, csak mozognak.

2011. júl. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A baj veletek megfigyelőkkel van. Sorolom. Azt írod nagyobb volt mint egy repülő. Érdekelne ezt honnan vetted, ugyan mihez viszonyítottad? Pontatlan a megfogalmazásod is és borzasztóan hiányos, sokkal több részletet írhattál volna. Érthető, mert nem vagy gyakorlott észlelő, de fogadok a legtöbbre tudod a választ:


A fényességét becsülhetted volna a összehasonlítva a Holddal, vagy bármilyen ismert dologgal. Írhattad volna hogy egyáltalán hol láttad (földrajzi hely), melyik irányban és pontosan mikor. Írhattad volna a fényessége mellett a színének esetleges változását, és egyéb jellemzőit. Egyenes nyomvonalon haladt vagy ívelten, az látszó útját az égen, annak hosszúságát... fénye egyenletes volt vagy nem ... A horizont feletti magasságát megbecsülhetted volna, Csóvát húzott, esetleg darabok szakadtak le róla, volt-e hangjelenség ami esetleg összefüggésbe hozható a jelenséggel. Csak hát ezeket úgy kell kihúzni belőletek megfigyelőkből. Aztán elvárjátok hogy korrektül megmondjuk mit is láttál.


Az üstökös különben nem mozdul láthatóan, és meglehetősen ritkán látszik a felhők alatt. Amúgy ha volna egy ilyen fényességű, arról már biztosan visszhangoznának a hazai média jeles, és kevésbé jeles képviselői.


A nyan cat persze baromság, de azzal nem is kell foglalkozni :)


Egyébiránt a legvalószínűbb mégis, hogy egy meteor volt. kicsit nagyobb a szokásosaknál, de azért messze nem éri el egy repülő méretét. Egy akkora darab mint egy borsó, már olyan fényes jelenséget okoz, mint a telihold. A legtöbb hullócsillag (ezek a meteorok ugyebár) akkora mint egy mákszem, vagy még kisebb!

2011. júl. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó! Köszi a választ! Ez alapján valóban pontatlanul fogalmaztam meg a kérdést,bár azok közül,amiket leírtál én is leírtam párat.

Szóval: a fénye a tűzhöz hasonlított,vibrált,mintha égne,de nem húzott csóvát és hangja sem volt.

Csepel-sziget északi részén láttam észak felé repülni. Egyenesen haladt,semmere nem kanyarodott el. A horizont feletti magasságot megbecsülni nem nagyon tudom. Kb 21:30kor láthattam. A útja folyamatosan látható volt. Az ablakból láttam meg,tehát az elejéről lemaradtam és a végén sem láttam,mivel eltakarta a tető.

(azért is mondtam,hogy nem üstökös,mert amikor még üstökösnek gondoltam,akkor még nem ért a felhőhöz és nem látszott,hogy felette vagy alatta fog-e elmenni.)

2011. júl. 18. 10:37
 9/10 anonim ***** válasza:

(10:11 vagyok)

Óóó, végre egy hozzáértő!! :))

Úgyhogy gyorsan helyesbítem saját magam: "fényesebb mint a Szíriusz, de általában olyanok mint egy csillag". Tudom én, hogy a Szíriusz is egy csillag, úgy értettem, hogy mint egy átlagos csillag. (3..4 magn. hamár egyszer.. :))


Egyébként egyetértek, inkább valszeg láttál egy szép tűzgömbbé váló meteort.

2011. júl. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát oké,akkor meteor:) Mindenesetre szép volt:)
2011. júl. 18. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!