Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit láthattam? Pici pont,...

Mit láthattam? Pici pont, olyan gyors mint a repülő (utasszálító)

Figyelt kérdés

olyan gyors mint egy repülő és nagyon magasan ment épp hogy pici pontot láttam belőle. nem volt nagyon fényes sem.

kétszer láttam és kicsit keresztbe ment az elöbbi valaminél. Mi lehetett ez? nem hullócsillag volt mert nem tünt el


2011. aug. 12. 01:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
műhold
2011. aug. 12. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Egy műhold napelem táblái tükrözték vissza a nap fényét.
2011. aug. 12. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Esetleg.. repülő?
2011. aug. 12. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
nem gombázzál, ha ráparázol.
2011. aug. 12. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Műhold.

Bár számomra kicsit hihetetlen, hogy olyan marha messziről, egy olyan "kis" tárgy így visszaveri a fényt, ill. ennyire látszódik. De sok ilyet látni, szinte percenként elkaristol keresztbe egy-egy az égen.

Némelyiknél azt tapasztaltam, hogy egyre erősödik a fénye, fényesebb a legerősebb fényű csillagnál is, aztán fokozatosan halványul, majd lassan el is tűnik...


De mi más lehetne. Egyenletesen, egyenes vonalon halad mind, nem villognak mint a repülők...

2011. aug. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Kétszer nem láthattad ugyanazt mert 90 perc alatt kerüli meg a földet legalább és ezalatt a föld 20 fokot fordul
2011. aug. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

én régebben rendszeresen kémleltem az eget, s akkor bizony elég gyakran láttam iylen műholdakat.


rendszerint kettő fényes pöttyöt láttam együtt mozogni, ezért én is a műholdak solar paneleiről visszaverődő fényre gyanakszom.

2011. aug. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, műhold. A leggyakoribb, ami ilyet okoz, az Iridium műholdas telefonhálózat holdjai, ezért szokták Iridium-flare-eknek is hívni az ilyen felfényléseket. Van egy oldal (most nem találom), ahol előre is jelzik őket, hogy a csillagászati fotózásnál ne zavarjon be. Ott azt is megadják, hogy melyik alkatrész csillog. (Bal napelemtábla, stb.) :)
2011. aug. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 NoodIy ***** válasza:

[link]


Ha megadod a helyed, megnézheted mikor melyik műhold halad el arra, vagy akár az ISS pályáját is követheted.

2011. aug. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Itt vannak tök jó fotók, meg leírás.

[link]

2011. aug. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!