Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit csinál egy mérnök-informat...

Mit csinál egy mérnök-informatikus?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 2. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Attól függ, mire szakosodik. Programozástól a multimédiáig elég sokminden belefér.
2009. ápr. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
68%
Informatikai rendszereket tervez, épít, karbantart.
2009. ápr. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
84%

Az alapfokozat birtokában a mérnök informatikusok képesek:

— az informatikai módszereit igénylõ mûszaki alkotások tervezési, fejlesztési és létrehozási fel-

adatainak ellátására,

— informatikai és információs infrastrukturális rendszerek telepítési és üzemeltetési feladatainak

ellátásához szükséges mérnöki gyakorlati módszerek alkalmazására.

Az alapfokozat birtokában a mérnök informatikusoktól — figyelembe véve a várható szakirányokat — az

alábbi kompetenciák elvártak.

Az 1-5 alatt jelölt kompetenciákból mind, valamint a 6-9 sorszámon szereplõ kompetenciákból mi-

nimum kettõ.

1. Programozás objektum orientált és vizuális programozási környezetben.

2. Szoftverfejlesztési metodikák ismerete és alkalmazása, fejlesztési eszközök használata.

3. Korszerû, általános célú operációs rendszerek telepítése, konfigurálása, hangolása, hibabehatá-

rolása, hibaelhárítása, üzemeltetése, továbbfejlesztése.

4. Adatbázisok tervezése, létrehozása, módosítása egy korszerû adatbázis-kezelõ rendszerben.

5. A képzés szakirányának megfelelõ területen az alapvetõ gyakorlati módszerek és megoldások

ismerete, a tervezési, fejlesztési, telepítési és üzemeltetési mérnöki tevékenységhez szükséges

alapvetõ készségek elsajátítása.

6. Számítógépes és távközlõ hálózatok telepítése, konfigurálása, hangolása, hibabehatárolása, hi-

baelhárítása, üzemeltetése, továbbfejlesztése.

7. Kliens-szerver rendszerek programozása (tárolt eljárások, triggerek készítése, alkalmazása).

Adatbázisok WEB-en keresztül való használatának programozása. WEB programozás (statikus

és dinamikus web-oldalak létrehozása, karbantartása).

8. Vállalati információs rendszerek folyamat alapú funkcionális tervezése és készítése valamely

„enterprise modeller” típusú eszköz segítségével. Döntéstámogató rendszerek tervezése, készí-

tése, mûködtetése.

9. Információs rendszerek modellezése, a teljesítmény és megbízhatósági jellemzõk szimulációs

vizsgálata.

2009. ápr. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Aki a 20:10-kor érkezett legelső erre a kérdésre érkezett válaszomat lepontozta, azzal közlöm, hogy MŰSZAKI INFORMATIKA szakon tanulok főiskolán, és többfelé lehet szakosodni második évtől, van, aki programozást tanul a saját sávjában, van, aki mást megint más sávban. A diplomába viszont sávtól függetlenül mindenkinek mérnök informatikus lesz beírva.


Ennyit arról, hogy mennyire lehet értelmesen válaszolni itt egy kérdésre annak, akinek van tapasztalata. Látod, kérdező, én tapasztalatból írtam, mert én ezt tanulom, mégis lepontoztak, mert ők meg bizonyára máshonnan tudják, és az én tapasztalati válaszom, hiába igaz, nem megfelelő nekik, mert nincs benne leírásokban... Ennyit erről az oldalról és az oldalra látogatókról...

2009. ápr. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell itt sírni. Amit adtál választ helyes volt, tömör, lényegretörő. De hogy megnyugodjál, nekem két mérnöki diplomám van informatikából (MEng in IT), de ha nem deklarálod pontosan, hogy milyen alapokon nyugszik a hozzászólásod, akkor egy laikus szemében hiteltelennek is tűnhet.


Informatikus leginkább szoftverfejlsztéssel foglalkozik, ill. ez az általános az esetek 50-60%-ában, mivel az elnevezést szoftver-mérnökként lehetne lefordítani.

De üzemeltetéssel (rendszergazda), vagy egy területre speciaálizált szakértőként is teékenykedhet: adatbázis adminisztrátor, hálózati adminisztrátor, rendszeradminisztrátor, de lehet még pl. az említett multimédia vagy virtuális valóság szakértő/fejlesztő, de rendkívül széles a kör: egészségügyi informatika, ahol pl. az agyi EEG jelek feldolgozása, vagy gráfelméleti feladatok megoldása spec.szoftverrel, vagy képfeldolgozási feladatok (pl. automatikus biztonsági rendszer vagy rendszámfelismerés), vagy pl. nanótechnológia, de szintén új területnek számít még a neurális hálózatok/neurális processzorok, döntéselméleti feladatok, internet-technológiák, operációkutatás, optika, mechatronika (robotok) és most csak hirtelen ezek jutottak eszembe. Szóval nagyon széles ez a terület.

2009. júl. 16. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Veky ***** válasza:
22%
Én is az leszek, hogyha felvesznek. :)
2011. ápr. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
22%
Remélem engem is felvesznek. :3
2011. máj. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Veky ***** válasza:
15%
Végül nem oda jelentkeztem, hanem a villamosmérnökire, és nem bántam meg. :)
2012. jan. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Na felvettek, kedves #7 és Veki???
2022. jan. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!