Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Anatómiailag mi a "férfi...

Anatómiailag mi a "férfi megfelelője" a női méhnek?

Figyelt kérdés
A nemi szervek egymásnak megfeleltethetők, pl. petefészkek-herék, klitorisz-pénisz, stb; de a méh megfelelőjét sehol nem találom. Van neki egyáltalán férfi szervi megfelelője?
2011. júl. 22. 23:43
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Prosztata?
2011. júl. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

A prosztatához mit szólnál? Nevezzük ki méhnek!

:D

2011. júl. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Nincs. A helyzet annál kissé bonyolultabb, hogy a "nemi szervek egymásnak megfeleltethetők", bár a felhozott példapárok valóban jók, ahogyan írtad...

Javaslom, embryologia könyvet (Pl. Langman - Orvosi embryologia) lapozgass, ha meg akarod érteni a dolgot.

2011. júl. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
nekem is egyből a prosztata jutott az eszembe:)
2011. júl. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Nincs megfelelője.
2011. júl. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Nincs megfelelője, ahogy a prosztatának sincs "női megfelelője".
2011. júl. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszadók! Köszönöm mindenkinek! Én is arra tippeltem, hogy nincs megfelelője, de sehol nem találtam ilyen összehasonlító leírást. Az ajánlott könyvet meg fogom nézni, köszönöm!
2011. júl. 23. 16:24
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Van megfelelője, az urethra pars prostaticájának hátsó falán az ún. utriculus prostaticus, ami a colliculus seminalis kis csökevényes bemélyedése. Más kérdés, hogy ez a képlet egyáltalán nem figyelhető meg minden férfi cadaveren.
2011. júl. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez a megfeleltethetős dolog a külső nemi szervekre érvényes, mert azok mindkét nemben ugyanabból a kezdeményből alakulnak ki.

A belső szerveknél más a helyzet. Ott a nőknél a Müller cső marad meg és alakul át, a férfiaknál pedig a Wolff-cső.

Nőknél a Wolff-cső eltűnik, és csak kisebb részei maradnak meg, férfiaknál pedig a Müller cső tűnik el.

De az előttem szólónak egyébként igaza van.

2011. júl. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!