Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért láttam tegnap villámlásk...

Miért láttam tegnap villámláskor több függőleges színes csíkot?

Figyelt kérdés

Tegnap ültem a gép előtt és nem volt behúzva a függönyöm. Esett az eső de nem volt vihar. Aztán hirtelen több függőleges színt láttam csíkban odakint az ablakomon keresztül. Még a számítógépembe is bezavart (mint amikor már kicsit rossz a kábel, megmozgatod és picit recseg, ilyen hangot adott ki a gép, amúgy nem volt baja).

Utána dörgött egyet szóval gondoltam, hogy valami villámszerűség lehetett. De mi volt ez? Elég durva volt, sose láttam ilyet.

Ja és utána sem lett vihar meg semmi dörgés. Ez az egy volt.


2011. júl. 29. 03:18
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A színes függőleges csíkok egyazon pillanatban jelentek meg, tehát csak egyszer volt ez a jelenség.
2011. júl. 29. 03:26
 2/11 anonim ***** válasza:
A villám felhők között vízszintesen is átcsap.
2011. júl. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Lehet éppen leszálltak a földönkívüliek!
2011. júl. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem te vörös lidércet láttál. Nem vicc, a felsőlégköri jelenségek közé tartoznak. Itt van róla egy oldal:

[link]

2011. júl. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2011. júl. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A "vörös lidércek" a földről nem igazán látszanak, azokat pilóták beszámolói alapján fedezték fel.

Szerintem egy olyan villámot láttál, ami több úton indult el, mielőtt az egyik ága talajt fogott volna.


Valahogy így:

[link]

2011. júl. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sok ágú villámott láttál.
2011. júl. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De többszínű volt....
2011. júl. 29. 20:26
 9/11 A kérdező kommentje:
Kerestem youtubeon videókat arról az upper atmosphere lightingról. Hát az még talán elképzelhető hogy olyat láttam, de ezek mind viharokban vannak. Nálunk semmi nem volt csak esett az eső, ez az egy villám és egy dörgés volt.
2011. júl. 29. 20:28
 10/11 anonim ***** válasza:

friss természetvilágában van erről egy cikk,de sztem tuti h nem ilyet láttál:)

[link]

2011. júl. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!