Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vannak teljesen periódikus...

Vannak teljesen periódikus fehérjék?

Figyelt kérdés
2011. aug. 2. 09:13
 1/9 anonim válasza:
igen
2011. aug. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Példát tudnál mondani?
2011. aug. 2. 14:41
 3/9 anonim válasza:
nem, de tudom hogy vannak
2011. aug. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor valaki más, légyszi.
2011. aug. 2. 16:52
 5/9 anonim ***** válasza:

ß-amiloid polimerek, plakkot is képeznek. Itt egy térszerkezeti kép:

[link]

(Ha erre gondoltál.)

2011. aug. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
aminosav sorrendbe gondoltam elsőként a periodicitást, nem tudom a belinkelt izének mi az elsődleges szerkezete
2011. aug. 2. 18:06
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan nincs, ami teljes hosszaban csak repeat-eket tartalmaz... Ennek egyszeruen az az oka, hogy ido kozben azert szetdivergalnak a repeatek, es nem lesz teljesen azonos az ismetlodes. Olyan van, amiben az ismetlodes nagyon szabalyos, de nem terjed ki az egesz szekvenciara:


[link]


Olyan is van, amiben mar csak a szerkezetben latszik a periodicitas:


UDP-N-acetylglucosamine Acyltransferase (b-emezekbol allo helix)

[link]


ribonuclease inhibitor (b-a elemekbol felepulo leucine rich repeat-ek)

[link]


Szoval van egy csomo... ezenkivul jonnek ugye azok a szerkezetek, ahol a monomerek periodicitasa lathato, de ezt mar erintette az elozo hozzaszolo.

2011. aug. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És olyan fehérjék vannak, amikben több főág is van, azaz hosszú elágazások és visszakapcsolódás esetleg? Vagy minden fehérje lineáris szekvenciájú?
2011. aug. 5. 14:13
 9/9 anonim ***** válasza:

Szintezisbol kovetkezoen csak linearis feherjek vannak.


Illetve nem. Egyes feherjek az eletuk soran atesnek utolagos (poszt transzlacios) modositasokon, amikoris mas feherjek kapcsolodnak hozzajuk.


Bizonyos oldallancokkal az ubikvitin ligaz kovalensen osszekot ubikvitin feherjet. De ez egy eleg maceras dolog. Nincs olyan szintu meghatarozottsag, mint az aminosav szekvenciaban.


[link]

2011. aug. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!