Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van-e globális felmelegedés?

Van-e globális felmelegedés?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre hogy a kapitalista nyugatiak azt állítják ,hogy egyre melegszik a hőmérséklet világszerte. Akkor itt Magyarországon miért nem volt már 4 éve normális nyár mert hogy inkább őszi idő volt tavaly is túlnyomó részt abban biztos vagyok..Hogy lehet hogy 3 éve 37 fok volt nyáron most meg 13, sztem nincs felmelegedés.
2011. aug. 2. 23:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ma már egészen bizonyosan a válasz igen. Ezt már a tudósok 99,9%-a nem vonja kétségbe.
2011. aug. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
vasingtonban meg 40 fokvan
2011. aug. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

A kulcsszó a globális. Ezen belül lehet, hogy egy bizonyos területen csökkent az átlaghőmérséklet, de a mérleget mégis pozitívra hozza ki a többi terület átlaghőmérséklet-emelkedése.


Tegyük fel, hogy Magyarországon az utóbbi 4 éve 20 fok volt az átlag, Amerikában pedig 22. Így globális átlagra 21 jön ki.

Ha idén Magyarországon 19 az átlag, de Amerikában 25, akkor a globális átlag 22.


Egyébként valószínű, hogy az igaz, hogy van globális felmelegedés, mert ez egyszerűen mérhető, úgyhogy elhiszem nekik, bár én nem vagyok ott mindig minden helyen, hogy saját szememmel leolvassam a hőmérőket. De mondjuk elhiszem.


Viszont az egyáltalán nem mindegy, hogy mi az oka a felmelegedésnek. Én azt gondolom, hogy a nap hőtevékenységének a fokozódása a fő oka. Oké, egy hajszálnyit lehet, hogy belejátszik az emberi tényező is, de a fő oka az biztos, hogy a naptevékenység fokozódása. Majd elmúlik, akkor meg hidegebb lesz.

2011. aug. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Azért én emlékszem tavaly nyárról is olyan időre, hogy csak döglődtem a melegtől... Nem igaz, hogy nem volt meleg nyár. Minden évben van néhány hétnyi kánikula.


A globális felmelegedés pedig nem azt jelenti, hogy néhány év alatt 10-20 fokos különbségek vannak, ez csak a "szokásos" ingadozás. A felmelegedés alatt az egész éves ÁTLAG hőmérséklet emelkedését értik, ami (ismétlem átlagosan) néhány tized fok évente.


Tehát ez egy hosszú időn át tartó, lassú folyamat, mely a hőmérsékleti ÁTLAG lassú változását jelenti - és nem az évenként adódó véletlenszerű eltérésekből fakadó hullámzás.


Pedro

2011. aug. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
viszont mos kitértünk arra hogy ez mitől is van mert sokan mondják hogy sok emberi tevékenység miatt történik...amit én kétlek mert, az emberek a Földhöz képest hangyák és végül is egy vulkán kitörés nagyobb arányban károsítja a levegőt nem?
2011. aug. 3. 00:27
 6/17 anonim ***** válasza:
45%

Igen, teljesen igazad van. Szerintem is túllihegik egy kissé a dolgot.


A Föld történelme folyamán jégkorszakok és felmelegedések váltogatják egymást. A Föld jelenleg egy felmelegedési szakaszban van, tőlünk teljesen függetlenül. Persze, az általunk kibocsátott szennyező anyagok gyorsítják ezt a folyamatot... Néhány tized százalékkal... Azért tudni kell, hogy NEM MI CSINÁLJUK a felmelegedést!


Az már más kérdés, hogy ez mennyiben jó vagy rossz nekünk. A létünket nem fenyegeti, de az éghajlat átalakulása a meglévő gazdasági berendezkedésre igen nagy hatással lehet. Ha a mezőgazdasági területek jobban felmelegszenek, akkor a mezőgazdaságot át kell szervezni, átállni más zöldségek, gyümölcsök, gabonák termesztésére, az elsivatagosodás miatt délen csökken a művelhető földek nagysága, az olvadás miatt viszont északon növekszik.


A jégsapkák olvadása megemelheti a tengerszintet, ezzel esetleg lakhelyük elhagyására kényszerülhet néhány nép (pl. hollandok).


Szóval sok hatása van, emiatt van ekkora felhajtás körülötte. De ha most hirtelen megszüntetnénk az összes szennyezést, akkor is csak nagyon kicsivel tudnánk fékezni ezt a folyamatot.


Pedro

2011. aug. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Mi a francrol beszelsz?


[link]

"39,1 fokot mért Túrkevén az OMSZ, megdőlt mind az országos, mind a fővárosi napi maximumrekord."


"Újpesten 38,4 fokot mértek, ezzel jócskán megdőlt a korábbi budapesti rekord."


[link]

"Az elmúlt 128 év legmelegebb július 14-éje volt ma a fővárosban, Újpesten 37,4 °C-kal tetőzött a hőség, sőt Pakson még ennél is melegebb volt."


"A fővárosi mellett az országos rekord is megdőlt, Pakson 37,9 °C-ig kúszott fel a hőmérő higanyszála délután."


[link]

"országszerte 33-35 fok köré emelkedtek a hőmérők higanyszálai. A délutáni maximum a következő napokban várhatóan tovább emelkedik, vasárnap és hétfőn akár 36-37 fokra is számíthatunk"


[link]

"Egy tized Celsius fokkal éppen megdőlt az országos napi maximumrekord, Pécsett 37,9 fokot mért ma délután az Országos Meteorológiai Szolgálat. Ezzel egy 1927-es rekord dőlt meg."

2011. aug. 3. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
64%

döncike


Na és? Most felsoroltál 6 napot, amikor nagyon meleg volt... Ezzel mit akarsz bizonyítani?


Pedro

2011. aug. 3. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt, hogy ez a nyar is kicseszett meleg volt??? esetleg.
2011. aug. 3. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 hollófernyiges ***** válasza:
58%
döncike azt akarja mondani hogy ha nem csak három napig terjedne az átlagember emlékezete, akkor rémlene hogy két hete még sorban dőltek a melegrekordok és 35 fokos kánikula volt.
2011. aug. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!