Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi tölgyfa szükséges egy...

Mennyi tölgyfa szükséges egy felnőtt ember oxigénellátásához?

Figyelt kérdés
lehet, hogy hülye kérdés, de sehol se találok adatot a növények oxigéntermeléséről
2011. aug. 5. 12:05
 1/4 anonim válasza:
Egy átlagos méretű fa évi 20-28 kg oxigént termel ez kb. egy ember éves oxigén felhasználása. Azt, hogy egy tölgyfa mennyivel többet vagy kevesebbet termel ennél, nem tudom.
2011. aug. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi :) én azt hittem kevesebbet állítanak elő.
2011. aug. 5. 12:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazából egy tölgyfa nem sok oxigént termel, ha az egészet rendszerszinten nézzük. Egy növény addig termel oxigént, amíg növekszik. A tölgy alig növekszik évente. Mondhatnátok, hogy dehát egy csomó új levelet hoz, ez igaz is, de ezeket a lebontók el is bontják szinte egy év alatt, tehát a levélben fixált CO2 jövőre ismét a légkörben van. Amikor a tölgy kidől, akkor a lebomlása során az a CO2 is felszabadul, ami addig fixálva volt.


Egy egyensúlyban levő erdő, pl egy tölgyes igazából gyakorlatolag pont annyi oxigént termel, mint amennyit el is használ (egy nagyon kevés humusz felhalmozódás miatt egy kicsit többet). A valódi oxigén termelés a szukcesszió során történik, vagyis amikor egy rét erdővé válik, és a réten levő összes növényi tömeg (a füveké) megsokszorozódik.


Tehát azt meg lehet próbálni megbecsülni, hogy egy tölgy amíg kinő, mennyi többlet oxigén termelt, de amikor már nem igazán változik a mérete, akkor már nem termel többet. A fa tömegének a 40-50%-a szén, és minden egyes szénatom egy a légkörbe juttatott oxiégn mulekulát jelent Mondjuk 1000 kiló tölgyfa 500 kiló szenet tartalmaz (vagy lehet hogy kevesebbet), ami 1800 kiló O2-t jelent.


Azt nem tudom, hogy átlagosan egy tölgynek mennyi a tömege.

2011. aug. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyi oxigént termel egy tölgy, de egy ember évente körülbelül 200kg oxigént fogyaszt el, szóval ebből a szempontból az első válasz téves.
2011. aug. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!