Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi metanol, glikol, vagy...

Mennyi metanol, glikol, vagy fenol szükséges ahhoz, hogy meghaljon egy ember?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék megölni senkit, magamat sem, csak kíváncsi vagyok, hogy mennyire erős mérgek ezek? Azt tudom, hogy ezek közül a metanol a legerősebb...de mégis mennyire?


15/F


2011. aug. 30. 21:11
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
76%
Ne kérdezz hülyeséget!!!!!!!!!!! Így járt az a két lány a mészkővel meg a sósavval a tavasz végén!!!!!!!!!! Ámen
2011. aug. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
97%
A metanol az tényleg nagyon veszélyes. Igen erős sejtméreg. Gyakran tévesztik össze az etil-alkohollal (nem tudatosan) és mikor isznak belőle kb 5-6 nagy kortyot az biztos halál. Néhány percen belül a tünetek jelentkeznek. Erős rángatózás (mert először az idegrendszert támadja, mint a társa az etil-alkohol, de ez súlyosabb). Ha keveset iszik az ember úgy fél kortyot megússza egy vakulással, de nem érdemes vele szórakozni. Úgy tudom, hogy 50-60%.os formájában halált okozhat (1l vízben 50-60g), de a nagyobb %-os arány biztos halált kínál bárki számára.
2011. aug. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Tom Benko ***** válasza:
100%
Keress rá a biztonsági adatlapjukra. Meg van adva az egészségügyi határérték. De a wikipedián is elég korrekt értékeket találhatsz, még a halálos dózis is mintha fel lenne tüntetve.
2011. aug. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nem szórakozom ilyenekkel. Egyébként biosz-kémia szakon vagyok, tudom, hogy mit nem szabad. Ha neadjisten valamit itthon kísérletezek, akkor először mindig utánanézek interneten, egyenletet írok, hogy mi keletkezik...


Ezzel nem azt akartam mondani, hogy ki fogom ezt is próbálni, csak kíváncsi vagyok. Köszönöm a válaszokat! Jöhetnek még. (Y) =)

2011. aug. 30. 21:30
 5/21 A kérdező kommentje:
És mi a legerősebb méreg?...tényleg van olyan erős méreg, mint a filmekben, hogy csak egy-két csepp az italba és kampec...? =)
2011. aug. 30. 21:50
 6/21 anonim ***** válasza:

Metanol LD50 (patkányban) 5628 mg/ttkg.

Külön veszélyes, hogy alkohol ízű, iható, vízoldékony.


Fenol LD50 (patkányban) 669 mg/ttkg.

A fenol igen rossz szagú és ízű (ízét nem lehet leplezni), vízben nem oldódik, tehát nehéz megmérgeződni. Emiatt hiába mérgezőbb mint a másik kettő, nem nagyon szokott fenolmérgezés történni.


A glikol LD50 értéke (patkányban) 4700 mg/ttkg. A glikol esetén szintén lehetséges véletlen fogyasztás, illetve elleplezés, édes ízű és vízoldékony.


Megjegyzem az LD50 értékeket magad is könnyen megtalálhattad volna.

2011. aug. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsónak is. Valóban rá kereshettem volna, de most hallottam erről az LD50-ről először.
2011. aug. 30. 21:59
 8/21 A kérdező kommentje:

Ez?


[link]

2011. aug. 30. 22:05
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Neked most mindegy, hogy milyen méregre gondolsz, eddig vegyszereket kérdeztél, most már toxinokat kérdezel. A kígyók, és esetleg egyes pókok méregkoktéljai ütősebbek, mint a vegyszerek. Mondjuk vegyszerek közül a cianid tartalmú vegyszerek nagyon veszélyesek, savas közegben a felszabaduló HCN-t belélegezve nem sok esélyed van a túlélésre. Szájon át is azt hiszem olyan 40-50 mg cianidnak megfelelő vegyszer már halálos. Ha minden igaz az oxigéntranszportot blokkolja sejtszinten. Kisebb mennyiségben a szervezet képes ártalmatlanítani tiocianáttá alakítva.
2011. aug. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Sztrichnin, tetraetil-ammóniumion, taxol :) ezek azok amik hirtelen eszembe jutnak és erős mérgek. De valóban, a mérgező állatok speckó enzimkoktéljai ütősebbek :D
2011. aug. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!