Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Matematikában van olyan izé...

Csatrad kérdése:

Matematikában van olyan izé ami bizonyítja, hogy 0-ból lehet nem nulla?

Figyelt kérdés

Matematikával leírható, hogy semmiből lesz valami? Ami leírná az univerzum születését?

Amit eddig tanultam fősulin azt mondta, hogy a végtelenben a 0 lehet 1 és vica versa.

De ez csak egy kifejezés az integrálók körében, én arra lennék kíváncsi, hogy matematikailag levezethető-e, az, hogy semmiből lesz valami. Vagy még mateknál is valaminek lenni-e kell?


2011. aug. 6. 00:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hát, ha ilyen látszatmegoldás is elég, 0,9999999999999999999999...=1... Lényegében nem is kell semmit hozzáadni a 0,9999999999999999999999...-hoz, és egy lesz belőle.
2011. aug. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

matematikailag semmiből nem lehet valami.


az hogy 0.999... = 1 , az nem azt jelenti ,hogy ott vmi kicsi még hozzáadódik, hanem , hogy a két érték ugyanazt jelenti.

2011. aug. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ezért írtam, hogy csak "látszatmegoldás".
2011. aug. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Sajtoskifli ***** válasza:
A matekot ne keverjük a fizikával. Ha valami igaz a matematikában, még nem feltétlen igaz fizikában. Pl. Matematikában ha két vektor egyenlő, az nem azt jelenti, hogy a fizikában ugyanaz a két vektor egyenlő.
2011. aug. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen lehet!


0 Cosinusa = 1 !

2011. aug. 6. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott egy másik, az utolsó ihletésére [ bár első ránézésre nem sok kapcsolat van, mind1]


0!=1


[0 faktoriális egyenlő egy]

2011. aug. 6. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
az, hogy 0 cosinusa 1 nem azt jelenti, hogy a semmiből lesz 1... >_<
2011. aug. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Amit eddig tanultam fősulin azt mondta, hogy a végtelenben a 0 lehet 1 és vica versa. "


Érdekes, az egyetemi analízisből nekem nem ez esett le :)

De ha példát akarsz, akkor itt van egy egyszerű:


2^0=1 (minden szám 0. hatványa 1).


Vagy: euklidészi síkgeometriában a párhuzamos egyenesek a végtelenben összeérnek (lásd: Riemann-féle számgömb). Tehát a távolságuk nem nulláról nullára változik. De persze ez csak matematikában érvényes...

2011. aug. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor mindig az atomokban gondolkodom, hogy nulla atomból hogy is lehet egy.


Az igaz, hogy a fotonól (ami egy részecske, most nevezzük 1-nek) lehet energia, és az energia el tud tűnni. (Azaz 1=>0 [egyből lesz 0]!) De ha arra gondolunk, hogy a hidrogének (2 db) egyesülésekor egy héliumatom keletkezik, és közben fotonok szabadulnak föl, akkor 2=>2+foton (2-ből lesz 2 plusz egy foton).


Tehát lehet semmiből valami, mert ha egyszer az univerzumban "semmi" se volt, csak energia (akár az óriásrobbanás, ami kialakította az univerzumot), abból (bár nem tudom hogyan) elvileg keletkezhetett egy pár atom (vagy nem is olyan kevés).

2011. aug. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Akkor ne hagyjuk ki a Dirac-deltát se. Ez egy olyan függvény, aminek az értéke mindenhol nulla egészen a -∞-től +∞-ig, kivéve a nulla pontban, de itt meg az értéke végtelen. Az határozott integrálja (-∞, +∞) ennek a függvénynek 1.
2011. aug. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!