Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik a legnagyobb szám amit...

Melyik a legnagyobb szám amit a matematikában leírtak és használnak? De ha hozzáadok egyet és így tovább. akkor nincs vége a számoknak?

Figyelt kérdés
2009. dec. 4. 20:54
1 2
 1/14 Silber ***** válasza:
94%
A számegyenes végtelen, mindkét irányba (pozitív, negatív). A legnagyobb számokat (szerintem) a csillagászatban használják, de ott is igyekszenek a kisebb értékeket használni (mértékegységekkel kiküszöbölve), hogy minél egyszerűbb legyen a számolás.
2009. dec. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
ezért van végtelenség. de én úgy tudom gogle a neve a legnagyobb számnak. ebböl lett a google egy véletlen folytán. a keresö oldaluknak olyan nevet akartak adni ami azt jelzi, hogy a óriási, és keresték a legnagyobb szám nevét és ez volt gogle. elmentek bejelenteni és másnap vették észre hogy elírták a papíron és google lett a nevük, így már hagyták a nevet.
2009. dec. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Silber ***** válasza:
92%

20:58 vagyok: Sokszor normálalakban számolnak.

(Pl. a 600000-t [hatszázezer] így is szokták írni: 6*10^5)

2009. dec. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Elnézés a másolásért, de wiki okosabb nálam:

"A Graham-szám, amely Ronald Graham amerikai matematikusról kapta nevét, arról nevezetes, hogy valószínűleg a legnagyobb olyan szám, ami matematikai bizonyításban valalaha is előfordult. Jóval nagyobb annál, hogy a szokásosan használt tízes számrendszerben – akár még normálalak használatával is – le lehessen írni, így lejegyzéséhez, definiálásához külön jelölésrendszerre van szükség. "

2009. dec. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

A 20:59-esnek van igaza, de azért nem egészen. Googol a szám pontos neve.

[link]


Tehát a googol=10 a századikon, a googolplex pedig 10 a googolodikon, és ez a legnagyobb névvel rendelkező szám.

2009. dec. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
17%

Nem ez a legnagyobb szerintem.

A PI száma amit számítógéppel számolnak, nem tudom már hány millió számjegy megvan belőle. (keressen rá akit érdekel)

2009. dec. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

A legnagyobb szám, mint már írták a googolplex, azonban ennek "számszerűsége" megkérdőjelezhető. Inkább a googol az amire "hajaznak", a googolplex már nagyon képzetes szám.


A pí nem nagy szám :), csak hosszú. De ilyen logikával a 2/3-ad is végtelen hosszú tizedestört alakban :)

2009. dec. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
92%

googleplex

[link]

olvass bele a magyarba is érdekes

2009. dec. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%
A graham szám az (ha jól emlékszem) nem egy szám, hanem egy függvény, kétváltozós, és már 2,2-re is olyan nagy eredménye van, hogy ihaj. Amúgy a legnagyobb tizes számrendszerben leírt szám szerintem a mindenféle pível foglalkozó oldalak, ahol lehagyják előle a "3,"-t, na ott egy pármilliárd hosszú számjegyet látok :)
2009. dec. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
a google szemüveget is jelent nem?
2010. jan. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!