Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen elméletek vannak a...

Milyen elméletek vannak a világegyetem keletkezéséről?

Figyelt kérdés
nem az ősrobbanás, sem a húr vagy az M-elméletre gondolok hanem még ezeken kívül valami másra.
2011. aug. 7. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Van olyan is, hogy valami szakállas öregúr azt mondtam, hogy legyen, és ettől aztán lett...


De nekem azért az ősrobbanás jobban tetszik.


Pedro

2011. aug. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tom Benko ***** válasza:

Minden vallásnak van egy, bár azok még sejtésnek is gyengécskék.

Egyébként: Newtoni kozmológia, Mach-féle világegyetem, Gödeli világ, MOND-elmélet, ciklikus modell, steady state modell, tenzor-vektor-skalár gravitáció, "fáradt fény" hipotézis, stb.

Az ősrobbanás elmélete azonban lényegesen erősebb ezeknél. Bár, hogy őszinte legyek, a név eléggé megtévesztő, mert nem volt semmilyen robbanás, a szó csak az igen heves folyamatokra utal.

2011. aug. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
a vallásos megközelítés számomra annyira nyilvánvaló volt hogy ezt el is felejtettem hozzátenni a kommentbe hogy mást várok.. :)
2011. aug. 14. 16:04
 4/7 A kérdező kommentje:

Tom Benko


köszönöm szépen, sokat segítettél :)

2011. aug. 14. 16:09
 5/7 Cs. Jeromos ***** válasza:

akkor itt egy fizikai modell a hatnapos teremtésre:


[link]

2012. febr. 17. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Cs. Jeromos ***** válasza:

"De nekem azért az ősrobbanás jobban tetszik.

"


aha, mert az tényleg elfogadhatóbb, hogy a világegyetem egy lehetetlenségből (szingularitás) keletkezett. az ősrobbanás-elmélet tulajdonképpen nem is igazán keletkezéselmélet, mert semmiféle magyarázatot nem ad a keletkezés előtti állapotra... azt mondja, az a fizikai világunkból elképzelhetetlen (a teremtés sem mond mást).


innen kezdve kétfajta hittel állunk szemben...

2012. febr. 17. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Józsika3477 ***** válasza:

#1:

Nekem meg az eredeti, Lemaitré-féle Ősrobbanás-elmélet tetszik, amelyben

egy "szakállas öregúr" rányomott az "Ősrobbanás általi Teremtés" feliratú kapcsolóra. :)

2012. okt. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!