Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Nap még mennyi ideig fog...

A Nap még mennyi ideig fog sütni? Ha nem fog már sütni akkor kihal az emberiség?

Figyelt kérdés
Részletes magyarázatot + érdekességekre vagyok kíváncsi.
2011. aug. 8. 22:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Azért az "ezer" még barátságos szám. (Még akkor is, ha ez az átlagos élettartamunk több mint százszorosa."


Azért elég meglepő lenne, ha egy ember csak tíz évig élne (átlagosan).

Gondolom tízszerest akartál írni.

Még egy emberöltőnek is "csak" 33-50-szerese.

2011. aug. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Felesleges emiatt aggódni, addigra már az ükunokáink ükunokájának az ükunokái se lesznek sehol és a csontjaik elporladnak. Ez egy nagyon nagyon lassú folyamat, ami azt jelenti hogy minden fokozatosan megy végbe, nem úgy hogy egyszer csak hopp, de meleg van, tenni kéne valamit. Ezer meg ezer más dolog van ami addig veszélyezteti a Földi létet, leginkább az ember saját maga. Én azt se tudom elképzelni, hogy mi lesz itt 100 év múlva. Már most annyi problémát okoztunk, és okozunk hogy nem tudjuk hogy hozzuk helyre. Vagyis tudjuk, és lehetséges is lenne csakhát... Egyébként én amiatt egyáltalán nem is aggódtam hogy mi lesz akkora már az ember földi létével, teljesen egyértelmű hogy el kell hagynunk, ha nem is más bolygóra de óriás űrállomásokra. Akkorra már illene az emberiségnek olyan szintre jutni, hogy erre simán képes legyen. Persze kár azért a rengeteg dologért, ami a bolygón van, meg ugye bizonyos dolgokra szükségünk is van, na de ahogy mondtam, akkorra ezt már szerintem meg tudják oldani valahogy.


A Napról annyit, hogy a tudomány szerint valóban így van, ahogy írják, 500 milliótól 1 milliárdot is olvastam ami a földi élet teljes lehetetlenné válását jelenti mert a hőmérséklet addigra megnő, de ez kitolódhat 2.3- milliárdra is. Egyébként enélkül is gondok lennének, hisz a Föld magja kihűlne úgyis, ami ms gondokat iézne elő. A vörös óriás fázis még később jön, de az kérdéses, hogy elnyeli-e a Földet vagy nem, noha a legújabb kutatások szerint igen. Növekedés közben a tömege és hőmérséklete lecsökken, a kisebb gravitáció miatt a bolygók keringési pályája kijjebb tolódik, távolabb kerülnek a Naptól. Így a Földnek lenne esélye, de a köztük lévő "árapály" hatás miatt a csillagunk kinyúlik bolygónk felől, és lassítja a Föld keringését, ezért az nem tud még tovább távolodni. De olyat írnak hogy ez már 7,59 milliárd év múlva valószínű, mire a bolygónkkal megtörténik. Utána planetáris köd lesz belőle, és a mag marad, ami fehér törpeként sok sok akár 13-14 milliárd év múlva kihűl. De ezt pontosan nem lehet tudni, mert mióta létrejött az univerzumunk, még fehér törpe nem érte el ennek a szakasznak a végét. Utána pedig, miután kihűl, fekete törpe lesz, ami csak gravitációt sugároz.


De ezen túl is van más: az univerzum is lehet véges, mivel tágul de erről még mennek a viták, és több lehetséges változat is van (egész pontosan 3). De lehet hogy mégsem véges. Még az is lehet hogy ezzel együtt egy új jöhet létre. Olyat is olvastam, hogy 5 milliárd éven belül lehet, tehát pont akkor, mikor a Napunk átalakul. De a miénk csak 1 univerzum a sok közül, amit a multiverzum elmélet foglal magába.


Na ezt hogy fogja túl élni az emberiség? :))

2011. aug. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Azért még annyit hozzátennék, hogy egy dolog miatt nem lehet biztosra előrejelezni hogy mi lesz és az: az ember.

Addigra olyan dolgokra lehetünk képesek, amikbe ma belegondolni se tudunk. Nemhogy milliárd, hanem 1 millió év alatt is. Nem microprocesszorok meg ilyen sz@rok, már most sokkal bonyolultabb dolgokon folyik az elmélkedés. Még csak pár ezer év telt el, és már űrszondákat küldünk a galaxis távoli részeibe. Gondoljunk bele mikor 1002011 lesz a dátum :) És ez még csak 1 millió év. Ráadásul az evolúció és mutációk által addigra már ki tudja hol tart az ember, és a többi élőlény. Egyrészt még intelligensebb másrészt alkalmazkodóképesebb lehet. És lehet hogy túl fantáziadúsnak tűnik de már ma is vannak olyan elméletek, hogyan lehet a Föld keringési pályáját módosítani. Lehet hogy addigra a Földet is megtudják menteni. Persze az is egy időre lenne jó, de utána is meg lehetne oldani hogy élet maradjon rajta, és legalább a sok emlék meg minden nem pusztulna el...


És az is igaz, hogy ezeket az előrejelzéseket nem lehet 100 %-ra venni, mert igaz hogy más példákból vették, dehát ettől lehet hogy nem pont úgy alakul. Na majd meglátjuk... :)

2011. aug. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Tetszik a ***** válasza:
Igaz, osztom a véleményetek. Nekünk nem ezzel kéne foglalkozni, hanem megteremteni a lehetőségét annak, hogy ezt elkerüljük. Ráér a sokmilliomodik utódunk is.
2011. aug. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ha megszűnne valamilyen oknál fogba a Napunk, akkor az élet nagyon gyorsan jéggé dermedne.


De a Nap ha semmi nem jön közbe még jó pár millió évig biztos működni fog elfogadható minőségben-- viszont a Földünk az már egy kiégett bolygócska lesz régen

2013. júl. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!