Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hullócsillag pénteken. Merre...

Hullócsillag pénteken. Merre kell nézni?

Figyelt kérdés
Először is. Nekem ne mondjatok csillagképeket, mert nem tudom mi melyik... Elvileg este jobb kéz felől lesz látható. Ha északi irányba állok vagy ha délibe akkor mindig másik oldalra esik a jobb kezem szóval valami konkrétabbat mondjatok. Pl a holdtól nézve merre stb.
2011. aug. 10. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egész égboltot figyeld, bárhol felbukkanhatnak. Legjobb, ha leterítesz egy pokrócot valami nyugodt helyen, mondjuk egy dombon, hanyatt fekszel és figyelsz. :))
2011. aug. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát jól van. :D Csak eddig minden évben szerencsétlen voltam hullócsillag ügyben és egyetlen egyet sem láttam!:D De most kint fogok ülni az erkélyen akár hajnalig is. Reméle nem lesz felhős az ég...
2011. aug. 10. 16:18
 3/7 anonim ***** válasza:
A telihold miatt most állítólag kicsit rosszabbak a az esélyek, mert elnyomja a halványabb hullócsillagok fényét, de azért elcsíphetsz párat, csak türelmesnek kell lenni és figyelni.
2011. aug. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ez így igaz a telehold miatt elfogja nyomni a kisebbeket, de ha elfogadsz tőlem egy tanácsot akkor hajnali 1 után menj ki eget kémlelni, mert akkor jobb esélyeid lehetnek. Ha van udvarotok akkor menj ki oda és lehetőleg feküdj hanyatt egy pokrócon és lesd az égboltot. Lehetőleg oda telepedj le ahol a legjobban lehet látni az eget és semmi fa tető nem takarja el a kilátást. És elsősorban Észak felé kell nézni, de kb érdemes lenne az egész eget bámulni mert bárhol lehetnek.
2011. aug. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot. :D
2011. aug. 10. 16:44
 6/7 Manesz ***** válasza:
47%
Északkelet-délnyugati irányban lehet megcsodálni egy párat.
2011. aug. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Mindenképp felfelé!
2011. aug. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!