Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 2011. aug.12-én a Hold-hoz...

2011. aug.12-én a Hold-hoz képest a Cassiopeia merre lesz látható? (jobbra-balra, kicsit lefele, felfele stb)

Figyelt kérdés
2011. aug. 10. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Minden irányból várhatóak a hullócsillagok.
2011. aug. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
:) Igen, erre gondoltam, de főleg onnan mondják.. ott elsza elgtöbb!
2011. aug. 10. 22:32
 3/6 anonim ***** válasza:
A telefonomon lévő Google Sky Map szerint 20:04 kor kb 90fokkal balra [ óramutató járásával ellentétesen] és kicsit feljebb.
2011. aug. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2011. aug. 10. 22:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Namost a Cassiopeia cirkumpoláris csillagkép. Azaz az északi irányban látható, míg a Hold a déli éggömbön látszódik. 90° távolság a Hold átmérőjének 180-szorosa (egy teljes éggömb negyede!) Így ha te ez alapján megtalálod, meghajlok előtted:) Egyébiránt a radiáns elhelyezkedése ha ismert is, nem feltétlenül jelent több meteort. A Radiáns ugye nem más, mint a meteorok látszó útját meghosszabbítva kapott pont. Látszólag innen indulnak ki a meteorok. Ez viszont azt jelenti hogy gyakorlatilag az égbolt bármely pontján látszódhat olyan meteor ami onnan indult ki. Ha egyenletes eloszlást feltételezünk (márpedig elég jól egyenletes ezen eloszlás), nagyjából teljesen mindegy merre felé nézel az égen. Gyakorlatilag úgy szoktunk észlelni, hogy a teljes égboltot figyeljük. Célszerű tehát olyan helyet keresni, ahol nem nagyon takarja ki semmi az eget, és nincsenek utcai lámpák, avagy egyéb világító eszközök.
2011. aug. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
12-én este 8 órakor itt lesz: *****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. aug. 12. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!