Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van hogy a mai embernek...

Miért van hogy a mai embernek a haja és a szakálla a végtelenségig nő, de a korai őseinek nem?

Figyelt kérdés
És mikor változott meg? És hogyan vágta le a haját és a szakállát az ősember?
2011. aug. 16. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, szerintem a mai emberek haja sem nő a végtelenségig. Nekem pl vagy tíz éve nem volt levágva... már rajta ülök. De újabban nem nagyon nő hosszban. Ugyanis a hosszú szálak kihullanak, az új hajak meg még nem olyan hosszúak. Olyan 6-7 évente kihullanak a hajszálak, annyi idő alatt pedig nem tud végtelen lenni. Illetve vannak ritka kivételek, de azok is inkább fiatal koruktól növesztik, amikor még kevésbé hullik.

Az ősember meg több fizikai munkát végzett, aközben simán történhettek balesetek a hajával... Vagy lenyesték karddal.

2011. aug. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sem régen, sem most nem nő a haj a végtelenségig, mivel folyamatosan kopik, töredezik, és hullik.
2011. aug. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ajj, akkor úgy írom, hogy akár méterekig nő, de például a majomszerű lénynek még olyan volt, mint az állatoknak, és nem ért a földig. Aztán a későbbi ősembernek már biztos más volt, olyan mint nekünk.
2011. aug. 16. 19:53
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mind az életmódtól,mind pedig genetikailag az ősember haja sokkal durvább,szőrszerű volt,mint a mai emberé,főleg hogy gőzük nem volt hogy azt időnként meg kellene mosni,nem beszélve a most használatos mindenféle ápolószerekről,amik lágyítják,finomítják a hajat,no meg a fésű.Ennélfogva az ősember haja sokkal erősebszálú,töredező,durva tapintású,kócos volt,szerintem erősen hullott is,esély sem volt arra h hosszúra megnőjön,inkább egy rasztaszerű csimbókhoz tudnám hasonlítani(az sem igazán,mert annak is megvan a maga technikája).
2011. aug. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*erősebb szálú
2011. aug. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hajat tudtak fésülni a kezükkel, és amióta ismerik a tüzet, azóta égetéssel is rövidítik a hajat. Amikor már hosszúra nőtt az emberi haj, akkor már voltak vágóeszközök is, amikkel lehetett hajat vágni. Egymás haját is tisztogatták.
2011. aug. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!