Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Természetes körülmények...

Természetes körülmények között minek a hatására aktiválódnak a kannabinoid receptorok?

Figyelt kérdés
Nem, nem legálisan betépni szeretnék (arra amúgy is lenne mód sajnos), csupán kíváncsi vagyok arra, hogy ha már ott vannak azok a receptorok az agyban, akkor miért vannak. Hogy mire reagálnak. Minden agyterület bekapcsolódása valamilyen inger által történik és arra ad helyes válaszreakciót. Mire helyes válaszreakció a kannabionid receptorok aktiválása?
2011. aug. 22. 23:29
 1/6 Tom Benko ***** válasza:
Vannak endokannabioidok is.
2011. aug. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, ezzel tisztában voltam.

Úgy értem a kérdést, hogy milyen külső inger az, amire az agy válaszreakcióként felszabadítja őket.


Pl fájdalom -> endorfin

veszély -> adrenalin

jó dolgok -> dopamin, szerotonin

??? -> anandamid


Csak szimplán egy jutalmazó anyag lenne? Arra ott van a dopamin és a szerotonin. Ráadásul a kannabinoid rendszernek komplexebb hatása van a szervezetre. Ezért nem értem.

2011. aug. 23. 00:34
 3/6 anonim ***** válasza:
cb1 cb2 receptorokra gondolsz jelen esetben. Keress utána.
2011. aug. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem ilyen egyszerű a képlet, mint ahogy te látod. Egyelőre az endokannabinoidok terén igen sok a fehér folt, pontosan nem ismertek a különféle molekulák hatásspektrumai sem (miért és milyen ingerre termelődik az egyik, mennyiben különbözik a biológiai hatása a másiktól, milyen arányban találhatóak meg a szervezetben stb.). Amennyire emlékszem, a neurontüzelési mintázat megváltoztatásában játszanak szerepet (idő- és térbeli orientáció, tanulás, hogy két példát mondjak), illetve még sok, ezzel a mechanizmussal összefüggő dologban. Az előadás végén a prof. mutatott egy ábrát az endokannabinoidok hatásmechanizmusairól, de nem tudnám neked reprezentálni. (Sajnos még az előadó nevét is elfelejtettem, pedig nem kis név a szakmában. Írjuk a kései időpont javára.)
2011. aug. 23. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt nézd meg:

[link]



MOst nincs időm végignézni, azt hiszem ebben minden válasz benne van. Ha megnézted és még kérdésed van, írj.

2011. aug. 23. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Konkrétan nem mondta benne, de a videó megerősítette bennem azt az elképzelést, miszerint a kreatív gondolatok agyi serkentője lehet az endokannabonoid rendszer. (amiért persze jutalmaz is a dopaminrendszeren keresztül)


Hosszabb ideje figyelem a különböző józan tudatállapotokat, elég jól megkülönböztethető egy endorfin-fless például egy filozofikus, elmélkedő, mély beszélgetés okozta boldogságtól. Ez utóbbi lehetséges, hogy az endokannabinoid rendszer beindulásának folyománya.


Köszönöm szépen az utolsó két válaszolónak! Ha valaki valamit még hozzá tud tenni, azt szívesen olvasom!

2011. aug. 23. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!