Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A VY Canis Majorist lehet...

A VY Canis Majorist lehet látni a Földről? Vagy csak csillagászati Távcsővel lehetséges?

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 00:39
1 2
 1/11 Futurare válasza:
A csillagászati távcsövek nem a Földön vannak?
2011. aug. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Húcsesszemeg akudnom kéne. :D Szabad szemmel, akartam mondani.
2011. aug. 24. 01:10
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet.
2011. aug. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A fényessége most 8 magnitudó körül van, ha jól értem, amit az angol Wikipedián találtam. Szabad szemmel még a 6-7 magnitudós csillagok látszanak tiszta, sötét éjjelen szabad szemmel a Föld felszínről. Abban nem vagyok biztos, hogy csak csillagászati távcsővel láthatod meg, elvileg talán elég lehet egy vadásztávcső is, de nagy gyakorlat kell hozzá, hogy azzal megkeressük.
2011. dec. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
0%

Én úgy tudom, hogy a vy Canis Majoris=Sirius.

Azt pedig megtalálod, ha megkeresed az Orion csillagképet( [link] és meghosszabbítod balra és nagyjából ott lesz.

2012. ápr. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A Sirius az az α Canis Majoris.
2012. ápr. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Akkor bocsánat, hogy félre vezettem a kérdezőt és köszönöm a felvilágosítást.:D
2012. ápr. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Nos, a Szíriusz latin neve a α Canis Maioris, és nem majoris, és végképp nem vy Canis Majoris.


A szíriusz a Nagy kutya csillagképben (latinul Canis Major) található kék óriás, átmérője kb kétszerese a napunkénak, tehát messze nem a legnagyobb csillag. Igazából nem a mérete, hanem a fényessége miatt híres, a napunk után az égbolton látható legfényesebb csillag.


A VY Canis Majoris a jelenleg ismert legnagyobb méretű csillag szintén a Nagy kutya csillagképben található vörös hiperóriás, sugara kb kétezerszerese a napunkénak.


Egy érdekes videó a csillagok méreteiről:


http://www.youtube.com/watch?v=HEheh1BH34Q


A kérdésre válaszolva (amit a kérdező valószínűleg már nem fog olvasni :D ) a csillag fényessége a láthatóság határán van, így valószínűleg szabad szemmel nem észlelhető.

2012. jún. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy Majoris vagy Maioris.

Én nem vagyok jó nyelvtanból, de szerintem akár Kanisz Majorisznak is lehetne írni, mint ahogy nem azt írjuk, hogy Sirius, hanem Szíriusz. Sok helyen j-vel írják, eredetileg valóban i-vel van.

2012. jún. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A lényeg a lényeg, a Szíriusz nem egyenlő a VY Canis Majoris-al. ;)
2012. jún. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!