Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Föld gravitációja milyen...

A Föld gravitációja milyen messzire hat a világűrben? Akár más bolygókig is?

Figyelt kérdés
2011. aug. 26. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Végtelen távolra hat.
2011. aug. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Majd felsőben tanuljátok pontosabban, fizikán.
2011. aug. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
végtelen távolságba hat de konvergál a nullához. minél távolabb van két test egymástól annál gyengébb a köztük lévő gravitációs erő.
2011. aug. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

"Akár más bolygókig is?"

Igen, sőt elvileg végtelen távolba, ahogy előttem írták. Csak négyzetesen csökken az értéke, ezért nagy távolságokban már nem számottevő a hatása.

2011. aug. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tom Benko ***** válasza:
Végtelen távolra hat. Éppen csak rohamosan gyengül, ezért nagy távolságokban elhanyagolható.
2011. aug. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 bongolo ***** válasza:
100%

Kiszámoltam néhány adatot, szerintem érdekesek:


- A Föld/Hold távolság 20-ad részénél (tehát itt a szomszédban) már csak a földi gravitáció tizede hatna ránk.


- A Föld/Hold távolság felénél ennek már csak a századrésze (hiszen a távolság négyzetével csökken a hatás), vagyis a földi gravitáció ezredrésze hat már csak. Ezt a gyakorlatban már bőven el lehet hanyagolni.


- A Földhöz legközelebbi bolygó a Vénusz, amikor közel van hozzánk, akkor 40 millió km-re van. Ilyen távolságban is van még a Föld gravitációjának hatása, de már igencsak kicsi, 2,5·10⁻⁷ m/s².


- Amikor a Vénusz a Nap túlsó oldalán van (259 millió km-re), abban a távolságban a Föld gravitációs hatása (5,9·10⁻⁹) már összemérhető azzal a gravitációval, amivel egy 50 kilós lány vonz téged karnyújtásnyi (75 centiméter) távolságból, persze szigorúan gravitációs értelemben!!!

2011. aug. 27. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Tom Benko ***** válasza:
:) Ezek nálam dolgozatkérdések voltak. :)
2011. aug. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
26%
Ezek jó válaszok voltak - de gravitáció nem hat végtelen távolságra. Mivel a hatás fénysebességgel terjed, a gravitáció is addig hat, ameddig a fény el tud menni. Ez a táguló világegyetem miatt véges távolság.
2011. aug. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tom Benko ***** válasza:
No, és mekkora a világegyetem?
2011. aug. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

12:02,


Tévedés, nem tudjuk, hogy a gravitáció milyen sebességgel terjed - sőt, azt sem tudjuk, mi a közvetítője, vagy van-e közvetítője. Ha valóban a tér-idő görbülete, akkor terjedhet végtelen sebességgel is :)

2012. ápr. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!