Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van az, hogy akármit...

Miért van az, hogy akármit ehetek, bármekkora mennyiségben, mégsem hízok egy dekát se?

Figyelt kérdés

180 centi magas vagyok, és 60kg. Talán így elsőre kevésnek tűnhet ez a súly ehhez a magassághoz, de hozzátenném, hogy fémmel dolgozom és 60 kilós súlyokat úgy felkapok a vállamra, mint a pinty, szóval nagyon jó erőben vagyok, és az izmaim is szépen látszanak. Emellett 3 éve nem voltam beteg, nem köhögtem, nem fájt a torkom, lázam se volt, semmi... Ja és ha ez esetleg számít, életemben soha nem volt egyetlen rossz fogam se. :)


Azért érdekel, miért nem tudok hízni, mert azt tervezem, hogy járnék edzőterembe, és attól félek, hogy hiába eszek bármennyi fehérjék vagy szénhidrátot, nem tudom azt úgy lekötni a szervezetemben, hogy aztán izmot növesszek belőle... Naponta 5ször szoktam enni, és mindig jóllakásig, normális, néha egész nagy adagokat is, sok kenyérrel, rizzsel, krumplival, és persze az édességet is falom. :)


Mi lehet a hízásképtelenségemnek az oka, és mennyire fog ez engem gátolni az izmosodásban?


2011. szept. 5. 02:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én nem is csodálom hogy nem hízol mert amit dolgozol az nagyon sok energiát emészt fel! nem is kéne kondizni csak ez mellé szedni vmit pl. peritolt, na mindegy.
2011. szept. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az az oka a hízásképtelenségnek, hogy MOZOGSZ, és a szervezeted rendesen felhasználja a kalóriát, amit beviszel. Örülj neki, magadtól rájöttél, a "hogyan nézzek ki emberien" témára :)


Ne azzal foglalkozz, hogy hízzál. Ha edzeni fogsz, kicsit növeld a kalória bevitelt, hogy tudjanak mitől épülni az izmok, és annyi. Azzal sem érsz el semmit, ha felfújod magad, közben meg legyengülsz... Eddzél rendesen, úgyis megnő az étvágyad.

2011. szept. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Addig örülj, amíg vékony vagy elegendő izomzattal, erővel és egészséggel. Valószínű, hogy mesterséges kiegészítők nélkül nem - talán még azokkal sem - vastagodnál nagyon plusz kondival sem. Ilyen fajta vagy, ezt állítólag valamilyen kromoszóma okozza egyes embereknél, ugyanúgy, mint az elhízásos esetek egy részénél is.
2011. szept. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
"akármit ehetek", ...most még. Ahogy szép lassan idősödsz, lassul az anyagcseréd, és elkezdesz majd pohosodni. :)
2011. szept. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
gilisztad van
2011. szept. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez most panaszkodas vagy dicsekves?
2011. szept. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ezek tények. De ezzel nem válaszoltál a kérdésem egyik pontjára se.


A többieknek pedig köszönöm a választ!

2011. szept. 6. 17:31
 8/11 anonim válasza:
Nagyon sok hízásra hajlamos ember cserélne veled szívesen. Az egyik legrosszabb dolog az, mikor valaki minden falatot úgy ehet csak, hogy közben számolja a kalóriákat, és még akkor is hízik. Az, hogy egészségesen vagy vékony testalkatú, és bármiből bármennyit ehetsz mégsem hízol el, szuper jó dolog lehet, hiszen a jóízű evések is hozzátartoznak az élet örömeihez. Persze ezt csak az tudja igazán értékelni, aki ezt legfeljebb csak ritkán engedi meg magának, ennek ellenére mégis elhízik.
2011. szept. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szóval akkor az a csúfolódás, amivel néha illetni szoktak, csak az irigység mellékhatása, amit éreznek...
2011. szept. 7. 23:58
 10/11 anonim válasza:
Könnyen lehet, különösen ha ezt túlsúlyos ember teszi. Az viszont már biztos, hogy aki csúfolódó, gúnyos megjegyzéseket tesz a másik testalkatára - különösen, ha az illető nem is tehet igazából ellene - annak az értelmi színvonala hagy kívánni valót maga után.
2011. szept. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!