Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha minden ízt az 5 alapízből...

Ha minden ízt az 5 alapízből "kever ki" az agyunk, akkor a mentol miből van?

Figyelt kérdés
Bocsánat, ha nagyon idétlen a kérdés:D (csak mert egy édes-savanyú umaminak külön agyterület jutott, egy teljesen eltérőnek tűnő mentolnak meg nem?) Szóljon, aki legalább a kérdést érti:D
2011. szept. 5. 20:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
70%

Off: Már 6 alapíz van. A 6. a kálcium íze.

[link]

2011. szept. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Kevered az ízt az aromával.


Kóstolj meg valami finomat befogott orral, majd anélkül, és akkor érezni fogod a különbséget.

2011. szept. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
lehet hogy, a mentolnak szaga van+érdekes érzést hagy a szádban, mint a hagyma, vagy a csípőspaprika. a csípős sem "íz" igazán.
2011. szept. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ízeknek azokat nevezzük, amiknek külön receptoruk van, de ettől függetlenül nem csak azokból "keverednek ki" a dolgok. A mentolt egy un. TRPV receptorcsalád tagja érzékeli, többek között ezen receptorok hőmérsékletet is érzékelnek, pont ezért lesz a mentol hűsítő.
2011. szept. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nem mindent az 5 alapízből kever ki, hanem ott vannak a megszagolt aromák, és a hőreceptorok által észlelt benyomások is.
2011. szept. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig 4 alapízről tudtam,édes,sós,keserű,savanyú.Mi az 5.-ik?
2011. szept. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 retinol válasza:
az ötödik az ún. umami íz
2011. szept. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
És milyen az az umami íz?Még életembe nem hallottam.Milyen ízű?A 4 alapízt mindenki be tudja azonosítani,de ezt??Nem tudom,minek kell mindig újítani..
2011. szept. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"Nem tudom,minek kell mindig újítani.."


Milyen újításról írsz te? Ez nem úgy megy, hogy valakik eldöntik, hogy ezentúl minden ember meg tud különböztetni még egy íz. Ez volt régen is, csak nem tudtak róla. Akkor mi itt az új?

2011. szept. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Felnőtt mindenki 4 alapízen,erre valaki kitalálja,h vegyük be ezt is...De minek????Semmi értelme...Meg amúgy is,annak az 5. íznek milyen íze van?Mert szerintem bármilyen ízt be lehet sorolni a 4 alapíz valamelyikébe...
2011. szept. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!