Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A földről lehet látni a...

A földről lehet látni a tejútrendszert?

Figyelt kérdés

Csak mert nem rég lehetett látni mittom én mit:), és tesóm mondta h ő látta a tejútrendszert, úgy egészében

De én valahogy nem tudom elképzelni, hisz benne vagyunk, és nem hinném h a tejútrendszer legszélén lenne bolygónk.

Meg szerintem túl nagy a tejútrendszer ahhoz hogy lássuk, csak a benne lévő csillagokat láthatjuk

Szoljatok ha nincs igazam,:)


2011. szept. 19. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha elég sötét éjszaka van, messze vagy várostól, fényektől, és tiszta az ég, akkor halványan láthatod a Tejutat, egy széles halvány sávot végig az égbolton. Na az a Tejúrendszer, pontosabban ahogy innen "belülről" látjuk. Egyszer dugd bele a fejed egy hullahopp karikába vagy úszógumiba, azt is látni fogod, egy körbeérő sávként.
2011. szept. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Egy Holdtalan éjjel "jó ég" alól, mondjuk vidékről, ha felnézel az égre szépen látni a Tejutat. No az maga a Tejútrendszer.


[link]


maci

2011. szept. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszike a válaszokat,

nagyon szép kép :P

2011. szept. 19. 18:39
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy nem a szélén vagyunk, hanem nagyjából fele távolságra a közepétől és a szélétől is. Ha egy tiszta éjszakán olyankor megnézed, mikor sok látszik belőle - akkor láthatod, hogy az egyik fele sokkal vékonyabb, a másik meg sokkal vastagabb. Olyan, mintha veszel egy nagy traktorgumit, és abba dugod be a fejed - de nem a közepére, hanem a szélére.


Kár, hogy ahol a legvastagabb lenne, azt a részt nagy porfelhők takarják el...

2011. szept. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Amúgy tudom h nem a szélén vagyunk! :)

2011. szept. 21. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!