Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van valaki, aki bejutott...

Van valaki, aki bejutott boncolásra "csak úgy"?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék megnézni egyet, sajnos a kutatók éjszakájára későn próbáltam jelentkezni, van valaki akinek sikerült, vagy hasonló vágyai vannak?
2011. szept. 21. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi voltunk gimiben boncoláson,bioszfakton a tanárommal,már ezért megérte bioszra menni.
2011. szept. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is sulival voltam, magányosan "csak úgy" szerintem ismerős által lehet csak megoldani.
2011. szept. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én most kezdtem az egyetemet biológia szakon, de egyáltalán nem biztos, hogy lesz boncolás.
2011. szept. 22. 06:58
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a biológia egyetemen ne aggódj, ha elegen csápoltok biztos visznek titeket, de ha egyetemvárosban tanulsz mint mondjuk Szeged vagy Pécs összehaverkodhatsz pár orvostanhallgaóval és biztos bevisznek valahogy.
2011. szept. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Anatómiai vagy patológiai boncolásra gondolsz.

Kezdjük a patológiai boncolással, amit Magyarországon minden betegségben elhunyt személyen végre kell hajtani (bizonyos esetekben el lehet tekinteni tőle). Ezt kórházak patológiai osztályán végzik. Bár az orvosok nem kifejezetten szeretik, de az osztályvezető engedélyével elvileg megtekinthető egy-egy boncolás. Csak fel kell keresni egy kórház patológiai osztályán az osztályvezető főorvost és vele egyeztetni. Bár ebben az esetben a boncolást végző orvosnak valószínűleg nem lesz ideje és/vagy kedve veled foglalkozni, elmagyarázni, hogy mit csinál illetve mit láthatsz.

Az anatómiai boncolást oktatási intézményekben (egyetemek) oktatási célból végzik preparált hullákon. Mivel ezeknek oktatási célzata van és órarendi beosztásban végzik, idegeneket nem igazán fogadnak rajtuk. Egyedül gyakorlatilag esélyed sincs bejutni. Viszont esetleg megkeresheted egy orvosi egyetem anatómiai tanszékét (azt hiszem ők szervezik a boncolásokat) és annak vezetőjét, és megérdeklődheted tőle, hogy oktatási időn kívül lenne-e lehetőség ara, hogy többé-kevésbé oktatási célzattal megmutassanak egy ilyen hullát, esetleg amennyire lehetséges az anatómiai képletek bemutatásával együtt. Ha a tanszékvezető elég nyitott, akkor engedélyez egy ilyen bemutatót. Több esélyed van rá, ha be tudsz szervezni még néhány embert magadon kívül, illetve, ha valamilyen kapcsolódó egyetemi szak (biológia, egészségügy) hallgatója vagy.

2011. szept. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pest, biológia (ELTE): szerveznek rendszeresen boncolás-látogatásokat, de erősen korlátozott férőhelyesek (kb. 40, mindig betelik). Emlékeim szerint a [link] oldalon fel szokták tüntetni (meg hírlevélben mindig leírják...). Érdeklődhetsz a Szakterületi Koordinátornál, kinél kell érdeklődni, ha szeretnél egy ilyenre elmenni (van, aki szervezi). Ez a legbiztosabb, ha egyénileg próbálod kiviteleztetni, akkor az orvosokhoz kell csatlakoznod, ami macerás.
2011. szept. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Hát most j9öttem haza, és megláttam ezt a kérdést. 16 vagyok, gimi első osztály, és mondhatom, hogy hasonllón voltam. Tetemnézés volt csak, ahol már boncolva volt, max. elmagyarázta ismerősöm, hogy mi micsoda és hogyan működik. Talán ha van ismerősöd, akkor vizsgaidőszakban ilyenekre juthatsz be, egy csoporttal mondjuk.
2012. jún. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Elizaaa válasza:
Bár, nekem van ismerősöm a kórházban a phatológián, mégis úgy intéztem el a látogatást, hogy elmentem a háziorvosomhoz, és elmondtam neki hogy érdekelne a boncolás látványa. és egyből felis hívta nekem a phatológián a főorvost. és elintézte :)
2014. jan. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!