Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémia: Pontosan, hogy működik...

Kémia: Pontosan, hogy működik a gázbüretta?

Figyelt kérdés
2011. szept. 24. 18:21
 1/3 Ozmium42 ***** válasza:
Épp szerdán használtam. Az a lényeg, hogy beleraksz egy mérőhengert egy üvegkádba amiben víz van. Egy csővel kiszívod a hengerből a levegőt, így a víz felmegy a mérőhenger tetejéig (0-ig). Ezután belevezetsz alulról a hengerbe egy csövet, aminek a másik vége a gázfejlesztőhöz van csatlakoztatva. A fejlődő gáz belebuborékol a mérőhengerbe (természetesen olyan gázról van szó, ami a vízben nem oldódik, és reakcióba sem lép vele), a tetején összegyűlik, és egyre jobban lenyomja a vízszintet. A külső nyomásból, a gázoszlop magasságából, és egyéb táblázatból kikereshető adatokból lehet így tovább számolni.
2011. szept. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ozmium42 ***** válasza:
Lemaradt: természetesen a mérőhengert a szájával lefelé kell a vízbe tenni, hogy a felső "vége" legyen a zárt.
2011. szept. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Az érdekelne még ,hogy a gázbüretta használatakor mért nem átlagolhatók az egymástól független térfogatmérések eredményei a kiértékelés során?


(Így látatlanba nem igazán tudom elképzelni a gázbürettát és annak ilyen olyan funkcióit mert a laborgyak.-os jegyzethez még egy rohadt képet sem tudtak mellékelni. Szval. ezért tettem föl ezt a kérdést.)

2011. szept. 25. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!