Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Minden egyesülés exoterm...

Minden egyesülés exoterm reakció? (KÉMIA)

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Igen.
2011. okt. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem! Pl: CO2 + C → 2 CO
2011. okt. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
NEM!!! Például a nitrogén "égése" sem, ami szerencse is, mert különben az egész légkörünk felrobbanna, így viszont csak villámláskor mehet végbe az O2+N2=2NO reakció, de ez endoterm, és elvesz valamennyit a villám energiájából.
2011. okt. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Exoterm bomlásra meg a robbanószerek felrobbanása a legjobb példa. Ilyenkor szilárd vagy folyékony anyag bomlik sokféle gázra, miközben a keletkező hőtől azok még jól ki is tágulnak és/vagy a nyomásuk nő meg.
2011. okt. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
szerintem a kérdező általános iskolai anyagra várt kérdést, és ott azt tanulják, hogy igen :)
2011. okt. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor rosszul tanítják! A tanároknak kutya kötelességük volna felhívni a diákok figyelmét arra, hogy általában így van, DE VANNAK KIVÉTELEK IS!!!
2011. okt. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! középiskolás vagyok de általános iskolából emlékeztem erre a mondatra hogy minden egyesülés exoterm, ezért tettem fel, tényleg zavaró hogy rosszul tanítják.
2011. okt. 19. 17:17
 8/9 XHackerX válasza:

Na most mi a válasz? XD


Igen vagy Nem? XDD

2014. jan. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 T.Kitti12 válasza:
Már nem mostani a kérdés,de nem,mert én az exoterm reakciót úgy jegyeztem meg,hogy kivül meleg/melegebb,és így már szerintem logikus h nem minden egyesülés ,,meleg"
2015. jan. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!