Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az embert nem nyomasztja...

Az embert nem nyomasztja valahol, nem ellenes a természetével az, hogy helyhez van kötve?

Figyelt kérdés

Kicsit paradoxnak tűnhet a modern ember számára a vándorló életforma, hiszen manapság legfeljebb a cigányok, no meg az ázsiai, afrikai nomádok élnek így. Mégi néha az jut eszembe: furcsa, hogy az emberiség élete ennyire helyhez kötötté fejlődött. Egyrészről a magam példájából tudok kiindulni, én ugyanis valahogy néha rosszul érzem magam amiatt, hogy egy konkrét helyen lakom, néha az az érzésem, tök jó lenne egész évben barangolni Magyarország területén, mint egy nomád törzs. Természetesen ez csak amolyan fantáziálás, fogalmam sincs, a gyakorlatban hogyan lehetne ezt megoldani.


De ha megnézzük a természetet, elég ritka, hogy valami helyhez legyen kötve, mivel midnen változik. És a változás jó. Mindig az a nép volt a legtalpraesettebb, amelyik sok helyről gyűjtött tapasztalatokat, sok mindenhez alkalmazkodott. Ezért voltak a hunok is olyan furfangosak és ezért volt annyi jó találmányuk. A jurta például szerinem ma is egy verhetetlen dolog, egyrészt én nagyon jó érzéseket tapasztaltam meg, amikor beléptem egybe, másrészről vannak, akik a mai napig is használják. Ha valaki látott már jurta-vázszerkezetet, az tudja, miről beszélek, zseniális találmány, harmonikaszerűen össze lehet hajtani az oldalait, így lesz a 2 méter hosszú oldalból harminc centi. Az egész cucc elfér egy nagyobb kocsiban. A szigetelését meg lehet oldani, hétvégi telekre is ideális, mivel nem kell utána adót fizetni és szezon végén hazavihető. A berendezése sem okoz gondot.


Visszakanyarodva: nem lehet, hogy sok ember boldogtalansága abból származik, hogy mindig ugyanoda tér haza, ugyanabba a házba és ugyanazon a területen él? Nézzetek meg egy olyan embert, aki bejárta már a világot, az ilyenekre jó ránézni, öröm velük beszélgetni. A természet nem erre teremtett minket? Nem természetellenes, hogy egy helyen van egy nép és alig keveredik? Mindig az a kutya az erősebb, okosabb, amelyik keverék. Nézzétek meg, milyen "beltenyészet" van Németorsságban, Angliában! A magyar nők valószínűleg pont azért olyan szépek, mert annyi nép megfordult itt.


Mit gondoltok erről? Ti nem érzitek néha azt, hogy milyen jó lenne vándorolni, új helyeken élni, új dolgokat megtapasztalni? Nem erre születtünk?


2011. szept. 25. 14:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Én jól érzem magam, nem vagyunk helyhez kötve egyébként, képzeld mi lenne, ha valamelyik növénynek születtél volna.

Talán van benned pár hegedűvonásnyi.

2011. szept. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled, már gondolkodtam rajta, hogy ha betelik a pohár az itt léttel én is elindulok felfedező útra. Az ember azért nem vándorol már, mert már nem nagyon van hová, örökké háborúznia kellene a jobb helyekért,az ott élőkkel, így megpróbál azon a helyen ahol lakik olyan körülményeket biztosítani magának amiben jól érzi magát, és nem kell máshová mennie.
2011. szept. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!