Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mekkora a legnagyobb elérhető...

Jocca666 kérdése:

Mekkora a legnagyobb elérhető sebesség a világegyetemben?

Figyelt kérdés
Olvastam egy fórumon ebben a témában valamit amivel nem értek egyet. A legtöbb tudós szerint a valaha elérhető legnagyobb sebesség a fénysebesség. Én úgy gondolom hogy ez a sebesség is felülmúlható csak idő kell hozzá. Ti hogy gondoljátok?
2011. szept. 28. 10:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
a tudomany mai allasa szerint...
2011. szept. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
A fénysebesség kevés. A legnagyobb elérhető az "elképzelhetetlen sebesség". Bizonyított tény, videofelvétel is van róla: az Űrgolyhók című filmben.
2011. szept. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Pár napja tettem el ezt a kérdést! Olvasd el!


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__22..

2011. szept. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Állítólag a CERN-ben átlépték a fénysebességet nem is olyan régen, de ezt még nem sikerült minden kétséget kizáróan bizonyítani.
2011. szept. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem ez tul van bonyolitva:


a fotonok, amik jonnek a napbol, azok icipici kis tomegek. Amikre ugyanugy hat a gravitacio, mint minden masra.


Ha a nap szokesi sebessegenel nagyobb sebesseggel lovodik el, akkor elhagyja a napot es elkezd a vilagurben utazgatni. A fold, mint nyelo a gravitaciojaval eleg sokat elnyel.


De egyelore csupan annyit tudunk, hogy a napbol indult fenynek a sebessege a foldnel mekkora. Es korantsem biztos, hogy ugy mukodik, mint egy feldobott labda.


Es korantsem biztos, hogy a tavolsaggal forditott aranyban nem csokken-e a sebessege...


(Irom ezt abszolut laikuskent jozan paraszti esszel...)

2011. szept. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A tudomány mai állása szerint 299792458 m/s
2011. szept. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
11%
es megegy, ha egy bazi nagy elektromagnest odaraknank a nap kozelebe, akkor nemcsak a nap loko ereje gyorsitana a fotont, hanem a magnes szivoereje is. Ebben az esetben is elvileg nagyobb sebesseget ernenk el, mint a mostani fenysebesseg...
2011. szept. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

És mi van az azonnali távolba hatással?


[link]


Itt ugye nincs is sebesség, mivel a hatás azonnali.

2011. szept. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Sokkal nagyobb mennyiségű válaszinformációt kaptam mint amire számítottam.

Köszönöm mindenkinek :)

2011. szept. 28. 11:59
 10/17 anonim ***** válasza:
31%

"Ebben az esetben is elvileg nagyobb sebesseget ernenk el, mint a mostani fenysebesseg..."


Se elvileg, se gyakorlatilag ...

2011. szept. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!