Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mitől van az, hogyha jól...

Mitől van az, hogyha jól megütöm magam véletlen, és fel is dagad akkor nagyon szomjas leszek?

Figyelt kérdés
Elég hülye kérdés tudom.:D Még tavaly vagy tavaly előtt egyik nap reggelén ónos eső esett, és én persze biciklivel mentem a suliba. Rendkívül csúszós volt az út, és el is estem, jól megütöttem a térdemet. Beültem első órára és éreztem hogy egyre jobban feldagad és már nem tudtam behajlítani meg kinyújtani, és szinte "szomjan haltam". Valamiért nagyon szomjas voltam és ittam vagy 1 litert óra után. Ez mitől volt?
2011. szept. 28. 20:03
 1/2 anonim ***** válasza:
56%
Lehet a púpba megy az összes folyadék. A teve is oda gyűjti :D
2011. szept. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mivel a gyulladás hőt termel és "vért von el", ezért teljesen logikus, hogy a szervezeted szeretne egy kevéssel több vizet ilyenkor hűtésre és a vér "hígítására". De azért egy ilyen súlyosan bedagadt térdnél sem lesz ez egy liter. Talán mellette még fáztál is, melegen öltöztél, izzadás: nagyon sok folyadékot veszthettél ilyen módon. A stressz (azért biciklivel ónos eső után menni komoly stressztényező) szintén izzadást okoz. Illetve "kiszárad a szád", vagyis erre is jó a folyadék. Ha pedig mindegyik kizárható, akkor egyszerű stresszválasz, hirtelen kellett egy fiziológiásan is hasznos pótcselekvés, és erre pont az ivást találta a szervezeted megfelelőnek (amúgy is hűteni kellett a testedet). Ezzel "vezetted le" azt a tényt, hogy rohadtul fáj a térded.

Egyébként lehet, hogy nagyon megdagadt és sugárzott belőle a hő, erre pedig a te bevált módszered a masszív folyadékbevitel. Mivel ez sem hűtött le (a daganatot nem lohasztotta le), még több folyadékot igényelt a szervezeted, mondván majd csak sikerül...

2011. szept. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!