Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az Rh összeférhetetlenség...

Az Rh összeférhetetlenség csak és kizárólag második/harmadik/sokadik terhességnél okoz gondot?

Figyelt kérdés
Ha az anya sose vérzett be/nem volt veszélyeztetett terhes se?Köszönöm előre is a válaszokat
2011. szept. 28. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Bár én nem annyira értek hozzá,nem vagyok orvos,de én úgy olvastam egy orvosi könyvben,hogy az első terhességnél is kapsz anti szert rá.
2011. szept. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én RH-s csecsemő voltam (jó régen), tisztességesen be is sárgultam, lecserélték a véremet. (Második gyerek voltam).

[link]

2011. szept. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igaz, nem mostanában szültem. Nálam havonta nézték az elsőnél is az ellenanyagot. Mivel nem volt gond, a szülés után kaptam egy szurit. A második gyerekem negatív lett, így nála nem kaptam semmit szülés után.
2011. szept. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nah röviden és tömören (remélem érthető lesz):


Az anya RH-, az első születendő gyermeke pedig Rh+. Az anyának alapból nincsenek Rh antigén ellen immungblobulinjai, csak akkor kezdenek el termelődni, ha a gyerek vére (és vele együtt az Rh antigént hordozó vörösvértestek) bejutnak a keringésébe. Ez csak szüléskor következik be (ugyanis terhességnél az anya és a magzat vére NEM keveredik).

Szüléskor tehát bejutnak a magzati vörösvértestek az anya szervezetébe, és így az anya azok ellen ellenanyagokat kezd termelni. Ezek az ellenanyagok (immunglobulinok) pedig bennemaradnak a vérében, és a következő terhességnél (ha az a baba is Rh+), akkor károsítják a magzatot, mivel ezek az immunglobulinok olyan picik, hogy át tudnak jutni a méhlepényen.


Ezt úgy szokták megelőzni, hogy az első terhesség után kész Rh-elleni antitestet adnak az anyának. Mivel kívülről beviszik a szervezetébe, ezért az anya nem kezd el még pluszban termelni. A kívülről bejuttatott ellenanyagok meg pár hónap alatt eltűnnek a szervezetéből.

2011. szept. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy kis kiegészítés, bár igen kicsi az esélye, de az első terhességnél is gondot okozhat, ha az anya korábban érintkezett Rh+ vérrel, pl. vérátömlesztésnél nem ellenőrizték.
2011. szept. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!