Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért különbözik mindenki...

Miért különbözik mindenki ízlelése?

Figyelt kérdés

Minden embernek, még az egypetéjű ikertestvéreknek is más az ízlése az ételek/italok terén.


Vajon ennek mi lehet a pontos oka?

Talán az ízlelőbimbók különböznek, vagy egy személyiségfüggő?


Énszerintem itt a személyiséggel van kapcsolatban ez a dolog.

Szerintetek?


2011. okt. 2. 22:39
 1/4 greeen válasza:
ezt te csak hiszed
2011. okt. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az ízlelés még egy konkrét személy esetében is szokott változni. Pl. valaki gyerekkorában szerette a tejet később meg már nem, vagy fordítva. Más eset, ha például valamivel jól elrontod a gyomrodat, akkor lehet hogy az életben az az étel többé nem fog ízleni.

Ill. van amikor valami jólesik, máskor meg nem, mert amikor jólesik, akkor jobban ízlik is, amikor meg nem, akkor nem is ízlik annyira. Ha teleeszed magadat valamivel, akkor már megint csak nem ízlik annyira és azért nem eszel többet belőle, nemcsak azért, mert már jóllaktál. Én ezt figyeltem meg.

2011. okt. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 zkriszti3 ***** válasza:
A genetikán kívül a környezet,élmények(negatív,pozitív)hatások is befolyásolják ,mit szeretünk,mit nem.Gyerekkoromban utáltam a tökfőzeléket,sóskát,pihenést,lila szint,gyerekeket,beszélgetéseket most viszont szeretem.A változás igénye is hozzá tartozik az egyéniségünkhöz.Valaki ragaszkodik ahhoz,ami volt,és nem enged belőle,nem változik,nem alkalmazkodik,nem fejlődik.
2011. okt. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Talán azért is, hogy az egy környezetben élő emberek minél szélesebb körben aknázhassanak ki erőforrásokat. Ha a zellert senki sem szeretné, ott rohadna meg a földben, ami tiszta pazarlás.
2011. okt. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!