Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az univerzum szó jelentése?

Mi az univerzum szó jelentése?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy világegyetem, de latinul is ezt jelenti? Uni-versum???
2011. okt. 8. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
A galaxis szó a Tejútrendszer görög nevéből (Γαλαξίας) származik (a görög γάλα, gala szó jelentése tej). google 10 mp
2011. okt. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt mellesleg mondom az elsőnek, hogy az univerzum szó nem egyezik meg a galaxis szó jelentésével. Amúgy én úgy hallottam, hogy az univerzum latinul "egy ige"-t jelent.
2011. okt. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
igen latinul is ezt jelenti, világmindenség
2011. okt. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, universitas = egyetem, ugyanaz a szótő, nem véletlenül, az egyetemen ugyanis mindent oktatnak. Magyarul az "egyetemleges" az "mindenre kiterjedőt" jelent, és az elején az "egy" az egy-ségből jön mint az uni a latinban.
2011. okt. 9. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tél ***** válasza:
100%
Az Univerzum kifejezés azt jelenti "minden ami van" régen csak a tejút rendszert értettük rajta de ma már bővültek az ismereteink és rájöttünk hogy csak egy vagyunk a kb 800-1000 milliárd galaxis közül.
2012. jan. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!