Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elektrokémia. Galvánelemek,...

Elektrokémia. Galvánelemek, Daniell-elem. Kérdés?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értem az egészet. Konkrétan a Daniell-elemet olvasom, meg próbálom érteni, de nem megy.

Ugye van 2 elektródunk, egy cink és egy réz elektród. Na már most a cinkelektród oldódni kezt a fém elektrolitoldatába(ZnSO4) és nem értem mi váltja ki azt, hogy az oldatba csak úgy Zn2+ ionok mennek? Ennek oka van? Vagy csak úgy oldódik, és tudni kell? A másik amit nem értek, hogy a másik elektród a rézelektród. Itt pedig nem értem, hogy itt az oldatból hogy csak úgy a réz ionok hogy válnak ki rézzé, mi az oka ennek? Nem igazán értem, hogy a cink esetében miért nem történhetne az, hogy pl: cink válik ki a fémlemezre, míg réz esetében, réz ionok kerülnek az oldatba. Miért nem lehet fordítva?

Meg aki tud segíteni az segíthetne abban is, hogy a potenciálkülönbség miért akkor a legnagyobb, ha nincs köztük fémes vezető?


2011. okt. 9. 15:55
 1/4 A kérdező kommentje:
Elírtam: *cink lemez oldódni kezd a cink szulfát oldatba.
2011. okt. 9. 15:57
 2/4 anonim ***** válasza:

A kémiai potenciál segítségével lehet igazán megérteni, de ezzel talán nem szükséges még foglalkoznod. Egyszerűen vmi olyanról van szó, hogy:

- az ion kémiai potenciálja a fémben és az

elektrolitban eltérő

– bemerítés után folyamat indul meg, a fémion az

alacsonyabb potenciálú helyre vándorol

– a kialakuló elektromos tér megállítja a

folyamatot

Tehát van olyan fémion ami azt szereti ha víz veszi körül, míg a másik azt ha hozzá hasonlatos fémionok.

2011. okt. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A másik kérdésedre a válasz. Abban az esetben ha fémes vezető van köztük, akkor áram folyik át a galvánelemeden. Ekkor az elektród és a körülötte lévő ionok kettős rétege megbomlik és már nem lesz ugyanolyan nagy potenciálkülönbség. Ezt órákig tudnám még magyarázni de annyit képtelen vagyok leírni. :(
2011. okt. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jah és még annyi, hogy ezek nagyon jó kérdések látszik hogy tényleg gondolkozol a kémián és nem csak bemagolod. Ha kell segítség csak szólj.
2011. okt. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!