Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mikorra fog kb. kihalni az...

Mikorra fog kb. kihalni az emberiség?

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 19:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
89%
Senki többet, harmadszor!
2011. okt. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
266000 év múlva
2011. okt. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Október 21-én xDD


[link]

2011. okt. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
56%
Az mit jelent pontosan, hogy "kb kihalni"? Marad 100 vagy 5 ember? Miert pont ennyi?
2011. okt. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Arra gondolhatott ez alatt, hogy maradnak még fent emberi egyedek.

Azért vicces milyen pozitívan állnak az emberek a élethez, életükhöz. Valószínűleg ez az általános optimista emberi természet okozza az emberiség már elkezdődött, lassú kihalását.


Kérdésre válaszolva, 2050re a jelenlegi népesség 80%a lesz már csak a Föld népessége, de a tényleges kihalás elhúzódhat akár 2150ig is. Én legalábbis így tippelem. :)

2011. okt. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Csak hát a tippeket meg szokták alapozni, különben szart sem ér. Tegyük fel, hogy 2050-re tényleg csak a mai kb 7 milliárd 80%-a, azaz 5,8 milliárd lesz. Mitől pusztulna ki 0-ra 100 év alatt az emberiség?


Tegyük fel, hogy egymásnak esik minden ország (ami persze elég irreális feltevés). Egy darabig atombombákkal elég hatékonyan lehet ölni egymást, városonként 1 atom, pár millió halott. Csak aztán, amikor már azok a helyek kipusztultak ahol az emberek nagy sűrűségben laktak, ez nem éri meg. Egy bazi nagy pusztát ahol él 100 ember, és egy fő jut 15 km2-re - ott nem éri meg atomozni. És több százezer vagy millió ember él ilyen helyeken. Ezek az emberek túlélnének egy totális háborút is, mert egyszerűen nem lesz aki kinyírja őket.


De igazból ilyen háborúnak nincs értelme, egyetlen politikus sem fogja elindítani, hisz a saját országát nyírná ki.


Nyersaanyaghiány meg vízhiány esetén ugye minél kevesebben vagyunk, annál kisebb az igény, ezáltal a hiány. Tehét lenne egy gyors fogyás, aztán szépen belassulna és végül nem fogyna tovább. Középkori szintre visszasüllyedve is akár 1 milliárd ember elfér ezen a bolygón.

2011. okt. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
és úgy ha a globális felmelegedést is beleszámítjuk?
2012. dec. 15. 18:01
 18/24 anonim ***** válasza:

Ha nem vesszük figyelembe a kintről ránk szakadt eget, ha nem számítjuk az emberiség aberráltságát, akkor az emberiség attól pusztulhat ki ha pár 10000 éb múlva még mindig itt lesz a Földön.


A Földünk haldoklik és fokozatosan válik forró, gázos vénuszi bolygóvá, mert belülről kifelé haladva forrósodott át az anyaga, nem pedig kívülről haladba befelé hűlt volna ki, az a keskeny kéreg, amelyen élet született.

2013. júl. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
Én inkább úgy tettem volna fel a kérdést,hogy "hogyan fog kihalni az emberiség"? Mikorra? Meglepődnél,ha azt mondanám,hogy "nem tudom"? A kb. szóból arra következtethettél,hogy csupán tippeljünk egyet oké szerintem 1 milliárd év. 1 milliárd év múlva szinte biztos,hogy nem lesz ember a Földön. Bár ez sem biztos. Az emberi faj,ahogyan a Föld is számtalan módon elpusztulhat. PL:Meteór zápor hullik a fejünkre. Ennek nagyjából 0% az esélye de,mivel már megtörtént a Földdel úgy gondolom bármikor,akár holnap is megtörténhet újra. Vagy egy csillag összeütközik a Földdel. Kialszik a nap és nem lesz fény. Elpusztulnak a fák vagy az emberiség kiírtja őket és nem lesz fotoszintetizálás. Elfogy az olaj a tengerek kiszáradnak a víz bármelyik pillanatban elfogyhat a semmiből előjön egy fekete lyuk és beszívja a Földet. Akár háborúk,fertőzés,járvány. De szerintem az emberiség magát fogja elpusztítani. Mert a világ rohadt. A romlott emberi természet miatt.
2014. szept. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
Az anyacsillagunk életkora kb 10-12 milliárd év.. Most kb 4.6 milliárd éves. Számold ki mennyi időnk is van hátra itt maradni.
2014. nov. 2. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!