Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Linkelnétek be oldalakat ahol...

Linkelnétek be oldalakat ahol gyakorolhatok és tanulhatok fizikát vagy csillagászatot?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy 14 éves vagyok,9-edikes középiskolás és amit a középsuliban tanítanak fizikát az olyan könnyű hogy annyira unom az órákat.Szeretnék bonyolultabb fizikát tanulni és nehezebb fizikai számításokat végezni.Ezért kértem a segítségeteket hátha tudtok olyan oldalakat ahol el is van magyarázva a legtöbb dolog.Különösen érdekel a fizika mivel fizikus szeretnék lenni,de a csillagászatos oldalakat is szívesen megnézném.Csak azt nem tudom hogy asztrofizikus vagy kvantumfizikus legyek vagy mindkettő.Előre is köszönöm szépen a válaszokat.
2011. okt. 13. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Csillagászati oldalak:

[link]

[link]


Nézz körül!

Fizikait nem nagyon ismerek, de majd linkelnek be.


Na ja, és a matematikáról sem feledkezz meg, mert a fizika anélkül (egyetemi szinten) nem fog menni. De gondolom ezt te is tudod.

2011. okt. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ha esetleg nem ismernéd, ez mindenképp hasznos:

[link]

Csillagászathoz ajánlom későbbre az ELTE Csillagászati Tsz. honlapját, az itt található ICsIP jó összefoglaló, de nagyon sok minden nem középiskolai szintű:

astro.elte.hu

Az első hozzászóló pedig jól mondja, úgy menj el majd egyetemre, hogy az analízis alapjaíval azért tisztában légy. Nem nagyon foglalkoznak azzal, hogy középiskolában sok helyen nem tanítanak ilyet.

2011. okt. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2011. okt. 14. 14:09
 4/4 anonim ***** válasza:

én most a mindentudas.hu-n szokat előadásokat nézni, nagyon jó:) bár itt inkább érdekességeket találhatsz, az álalános tudásodat bővítheted, illetve az újabb kutatásokról is találhatsz előadásokat.

Oldalakat nem tudok neked ajánlani. Szerintem ha ez tényleg fontos neked, akkor invesztálj bele egy kisebb összeget: menj el egy nagy tankönyvboltba (vagy esetleg könyvtárba), és keress magadnak olyan könyveket, amikre pontosan gondolsz, mert nagyon sokféle van.

2011. okt. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!