Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan kell egy görbéhez...

Hogyan kell egy görbéhez érintőt szerkeszteni?

Figyelt kérdés
Nem kör, nem ellipszis, nem parabola, nem hiperbola. Csak egy pályagörbe. Van két egymásra merőleges egyenes, melyeken egy egyenes egy-egy végpontja mozog. Az egyenesen van egy pont, így az egy görbét ír le. Ehhez kéne 2 db érintő.
2011. okt. 18. 10:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
megkeresed az inflexiós pontot, és abban a pontban differenciálod a görbét leíró függvényt
2011. okt. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Illetve nem az mozgó egyenesen van a pont, hanem attól távolabb, de hozzá van rögzítve, tehát vele együtt mozog, csak távolabb van egy kicsivel.
2011. okt. 18. 10:46
 3/12 A kérdező kommentje:
De nincs leíró fv., ez szerkesztés.
2011. okt. 18. 10:47
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a pontod egy körívet ír le.
2011. okt. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

...és a körív sugara a mozgó egyenes szakasz fele.

11:27 voltam.

2011. okt. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Bármilyen függvényt deriválsz egy adott pontban, az megadja annak az egyenesnek (érintőnek) a meredekségét, ami a pontban érintené a függvényt.


Innen már nem nehéz kitalálni.

2011. okt. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Amúgy nem teljesen értem mit mondasz. Görbéhez érintőt... az oké.


De ez nem teljesen egyértelmű:

"Van két egymásra merőleges egyenes, melyeken egy egyenes egy-egy végpontja mozog. Az egyenesen van egy pont, így az egy görbét ír le. Ehhez kéne 2 db érintő."

2011. okt. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Pedig nem bonyolult, csak fura így leírva. És továbbra is fenntartom, hogy körív, semmi extra függvény. Egyszerű a bizonyítás, de nincs erőm rajzolni. :(

(11:27 voltam.)

2011. okt. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én így képzelem el a feladatot: [link]

Az adott d hosszúságú szakaszt az F ponttal mozgatva az egyenesen, a H pont bejár egy görbét (piros).

Szerintem ennek kell meghatározni az egyenletét, ezután mehet az érintő.

A kérdezőnek kellene eldönteni, hogy mi is a feladat.

2011. okt. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

13:49, én is így képzeltem, csak valamiért úgy gondoltam, hogy a pont a szakasz felezőpontja, ezért írtam körívet. Bármely más pontban talán ellipszis lesz, de ezt most hirtelen nem tudnám bizonyítani. :)

(11:27 voltam.)

2011. okt. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!