Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet egy általános...

Hogyan lehet egy általános háromszögbe négyzetet szerkeszteni, amely a háromszög egyik oldalán fekszik, és érinti a másik két oldalt?

Figyelt kérdés
2011. okt. 19. 12:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Na ez engem is érdekel. :)
2011. okt. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sehogyan.Négyzetet miért lehetne? Képtelenség hogy derékszögű és egyforma szakaszokat lehessen belerajzolni
2011. okt. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Miért lenne képtelenség? :D Indokold már meg :D:D
2011. okt. 19. 13:30
 4/11 anonim ***** válasza:

Van ilyen négyzet, csak nem tudom a szerkesztés módját, pedig már filózom rajta egy ideje, meg keresgéltem is a neten, de semmi. Talán a beleírható körrel kellene operálni... vagy a gyök kettő szerkesztéssel... nem tudom.

:(

(Első voltam.)

2011. okt. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
(Bocsi, mégsem első voltam, az egy másik kérdés volt. :D)
2011. okt. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is van ilyen négyzet. Kezdj el téglalapokat rajzolni az alapvonalra, hogy a másik két csúcs a háromszög másik két oldalán legyen. A laposabbaknál a vízszintes él hosszabb, a magasabbaknál a függőleges él hosszabb, tehát kell, hogy legyen egy pont, ahol a két érték megegyezik és négyzetet ad.

Innen valamilyen hasonlóságképlettel lehetne továbbszámolni.

Remélem érthető voltam :)

2011. okt. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én ezt úgy csinálnám, hogy fogod az egyik oldalt, veszel rajta egy random pontot (A), merőlegest bocsátasz abból a szemközti oldalra, ezzel a kapott szakaszhosszal körzőzöl random pont körül, random pontodon keresztül a szemközti oldallal párhuzamost húzol, a párhuzamos és a körvonal metszéspontja (ami benne van a háromszögben) kiadja A'-t.

Ezt ugyanígy megcsinálod még egy pontra, meglesz B'-d. A'-t B'-t összekötöd lesz egy fasza egyenesed, ami kimetszi a harmadik oldalból a négyzet egyik pontját, onnan meg már csak kulimunka, párhuzamosok és merőlegesek húzása.

2011. okt. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jav.: A' szerkesztésénél: random pont természetesen az A pont lesz, tehát pl.: nem másik random pont körül kell körzőzni. :D
2011. okt. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Sajtoskifli ***** válasza:
Így kell szerkeszteni: Valamelyik csúcsot kijelölöd, majd az egyik oldalon egy általad választott pontban szerkesztesz egy az oldalra a pontban átmenő merőleges egyenest. Ahol metszi a másik oldalt, ott, illetve az általad felvett pontban szerkessz egy négyzetet úgy, hogy az egyik oldala a háromszög egyik oldala, két pontja pedig az előbb leírt módon kijelölt két pont. Ez így nagy valószínűséggel nem fog megegyezni a kikötött feltételekkel, mert csak 3 csúcsa van a háromszög oldalain. Viszont ha ezt megcsinálnád még sokszor, észrevennéd, hogy a negyedik, különálló csúcs mindegyike egy egyenesre esik (ebbe most nem mennék bele, hogy miért). Szóval ha felveszel egy olyan négyzetet, amelnyek egyik oldala rajta van a háromszög oldalán, illetve három csúcsa is, majd a két oldal (amin rajta van a három pont) csúcsából húzol egy egyenest a negyedik különálló csúcsba, akkor az a szemközti oldalt úgy fogja metszeni, hogy az onnan szerkesztett négyszög mind a négy csúcsa rajta lesz a háromszögön.
2011. okt. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi, igen, ez jó lesz! Azért lesznek egy egyenesen, mert a csúcs, amit kijelöltél, az lesz a nagyitás középpontja, a nagyitás nagysága pedig adott lesz, igy már könnyen meg tudom szerkeszteni. Köszönöm!
2011. okt. 20. 11:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!