Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek abba kéne hagynom,...

Szerintetek abba kéne hagynom, vagy folytassam?

Figyelt kérdés
11. osztályba járok matek és fizika faktra. Matekból 4-es, 5-ös vagyok, és fizikából is annyi voltam, de kaptam egy 1-est. Villamosmérnök szeretnék lenni, de most teljesen hülyének érzem magam.
2011. okt. 21. 20:46
 1/10 anonim ***** válasza:

ugyan. Mindenkivel megesik. :-) Kemenyebben kell tanulni. Azert gondolj bele, egy egyes miatt leternel a kivalasztott utadrol??? Szerinted ennel nagyobb "pofonokat" nem fogsz kapni az elettol?


En azoknak szokat mjavasoli, hogy gondolkojanak mas szakon, akik gimibe napi tobbora tanulassal tudtak csak hozni a 4-es 5-os szinet, es mar 3.szor nem vettek fel oket a SOTE-ra... na, ot el kell gondolkodni, hogy mi ertelme lenne.


Egy kapa fizikabol semmi.

2011. okt. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mire kaptál 1-est?
2011. okt. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Dinamika. Két feladatot oldottam meg, hármat nem.
2011. okt. 21. 21:12
 4/10 A kérdező kommentje:
Épp ez az, hogy tudom, hogy nagyobbat is fogok kapni. Ha ez nem sikerült, később, ha már nehéz is lesz, az hogy fog?
2011. okt. 21. 21:13
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne add fel emiatt, mindenkinek vannak hullámvölgyei. A lényeg, hogy ilyenkor ne emózzál be, hanem próbálj meg javítani.
2011. okt. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

sztem igen. hagyd abba.


semmi szükség olyan mérnökökre akik az első kudarc után feladják és önértékelési válságba zuhannak.


nem vagy mérnöknek való. menj el egy gyárba szalag mellé dolgozni és kész.

2011. okt. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én amikor megkaptam is úgy voltam vele hogy nem baj, majd kijavítom. Körülöttem nagy szemekkel néztek, hogy hogy lehet hogy én ilyet írtam. Még ez sem érdekelt. De akiknek a véleményére adok valamennyire azonnal azt javasolták hogy talán valami más után érdeklődjek. Mert ez nagyon nehéz lesz később.

Második: lehet az lesz.

2011. okt. 21. 21:27
 8/10 anonim ***** válasza:
én most vagyok 9.-es és Egészségügyire járok,éshát most énis bekaptam egy szép 2-est felmérőre szaktantárgyból(bár igaz nemcsak az enyém lett ilyen rossz),de nemkeseredtem el,és úgy gondoltam majd kijavítom és jólesz minden :D
2011. okt. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hidd el mindenkivel megesik, hogy nem úgy sikerül valami, ahogy eltervezte, vagy amennyire meg tudta volna csinálni. Aki emiatt feladja a terveit az vagy nem volt eléggé elszánt, vagy egyszerűen h****e.

Ha tényleg villamosmérnök akarsz lenni, akkor hajrá továbbra is csak erre koncentrálj, és mindent adj bele.

2011. okt. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nézd, én biológusnak mentem, holott életem első egyesét természetismeretből kaptam aztán kémiából, és bizony a biológusin is az egyik első megszerzett jegyem egy olyan karó volt, hogy szép volt nézni. És most doktorizom. Pedig középiskolában egy hármastól elsírtam magamat.

Hidd el, nagyobb pofont is fogsz te kapni, mint egy egyes. Szüleid mit mondanak? Gondolom nem haragszanak rád. Valószínűleg ők is úgy vannak vele, hogy majd kijavítod. Mindent ki lehet javítani.

Egy ilyen első pofon mindenkinek fáj, te is túl fogod tenni magad rajta. De ha ezért annyira nekikeseredsz, hogy feladnád az álmaidat, készülj fel arra, hogy az egyetem sokkal durvább lesz. Ott többet fogsz bukdácsolni, mint középiskolában. Ezt is bírnod kell majd. Szóval fel a fejjel, ki a mellet, be a hasat, ess neki annak a depressziónak és a dinamikának, gyűrd le mindkettőt, okos gyerek vagy te.


(Ne villamosmérnöknek menj, hanem építészmérnökire, statikusnak. Ha egyszer dinamikából buktál... Na jó, bocs, gyenge poén.)

2011. okt. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!