Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elképzelhető hogy a vizet egy...

Elképzelhető hogy a vizet egy idegen civilizáció küldte (vagy akár fejlesztette ki) hogy életet teremtsen a bolygón?

Figyelt kérdés

Hiszen, nem nagyon hasonlít egy anyaghoz sem a bolygón, pedig ismerjük az összetételét, ráadásul tudtommal ez az egyetlen olyan anyag, ami a természetes állapotában átlátszó.(emberi ,,megmunkálás" nélkül) léegalább is ami szintén átlátszó, annak a víz az alapja, ráadásul elég sok más hasznos anyag létrejöttéhez is közvetve vagy közvetlenül szükség van/volt vízre. (Pl.:víz nélkül nem lennének élőlények, azok nélkül meg kőolaj)


Ez a kérdés csak egy szerény feltételezés, szóval ilyen ,,ez baromság" válaszokat pls mellőzni.


2011. okt. 21. 23:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

a gyémánt is átlátszó és még nagyon sok kristály..

amúgy érdekes feltevés, de mondjuk hidrogén a napban is van, sőt a nap anyagának jelentős része hidrogén, oxigén is van elég sok és ugye a hidrogén oxigén jelenlétében vízzé "ég" el szóval szerintem ez csak egyszerű kémiai folyamatokkal magyarázható.. de mivel nem tudhatjuk teljesen biztosan, akármi lehetséges :)

2011. okt. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető. Te is elképzelted :D. Ennyi.
2011. okt. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Sok más bolygón volt víz a Naprendszerünkben is. Például a Marson is (sok tudós állítja, hogy a MArson lévő medreket víz vájhatta ki). Az olyan bolygókról viszont amelyeknek kisebb volt a tömegük, onnan eltávozott a víz az űrbe, mert a bolygó gravitációs ereje nem tudta az légnemű állapotban megtartani. Az óriás bolygókra viszont nem jellemző a víz.


A Hidrogén messze a világegyetem leggyakoribb eleme. Az oxigén sem olyan hú de ritka. Szerintem külső beavatkozást feltételezni nagyon erőltetett. Simán léterjöhetett természetes úton a víz a földön.


Szerintem nagyon sok más Naprendszerben vannak még vizes bolygók. Furcsálnám nagyon, ha nem így lenne.


Hallottam én is olyan elméletekről, amik megkerülik az élet létrejöttét, és arra spekulálnak, hogy biztos más bolygó civilizációja indította el a földi életet. Ha ígyis lenne (és szerintem nagyon nem így van), akkorsincs megmagyarázva, hogyan alakult ki az a civilizáció, őket kik hozták létre? Nem lehet a végtelenségig visszamenni, egyszer az az élet igenis létrejött, hát nem valószínűbb, hogy itt jött létre?

2011. okt. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Smartguy86 ***** válasza:
100%

A víz legegyszerűbben a hidrogén égetésével jön létre. Ha valaha volt oxigén gáz és hidrogén gáz a légkörben, akkor már csak egy szikra kellett és kialakult a víz. Hogy oxigén onnan volt? Gondolom az is valamiféle reakciók során szabadult fel. Valaha a földön elég meleg volt, mondhatni forróság, sok volt az aszteroida becsapódás is, amíg nem volt olyan sűrű a légkör és nem védte meg a felszínt.


Amúgy számtalan anyag van, ami a vízhez hasonlóan színtelen folyadék.

2011. okt. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Elkepzelheto, mit ne lehetne elkepzelni? Amugy baromsag.


Nem tudom, hogy mi van, de eleg sok ezoterikus kerdes van mostanaban a tudomany topicban. :-D

2011. okt. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor nem úgy van, hogy Isten teremtette? :O
2011. okt. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Napter, a kettő nem zárja ki egymást. De nem szeretnék belemenni most vallási dolgokba.


(Max ha nagyon muszáj!) ;)

2011. okt. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 dellfil ***** válasza:
100%

Az üstökösök anyagának nagy része közönséges víz. Persze jég formájában. :)

Van olyan elképzelés, hogy a fiatal, még alig kialakult Földünket alapos bombázásban részesítették az üstökösök. Ezek nagy mennyiségben keletkeztek a bolygórendszerünk kialakulásakor. A mai napig megvan a "nyomuk" az Oort felhő (ez sok millió üstökösmag felhője a Naprendszer körül), és a külső Naprendszer jeges égitesteinek képében.

A korai Naprendszerben - valamiért - volt egy több millió éves időszak amikor nagy mennyiségben "zúdultak" be az üstökösmagok a belső vidékekre. Ekkor a Föld is bőven kapott ebből a kozmikus "pergőtűzből". Egyes feltételezések szerint a víz nagy része innen származik a Földön. A Mars kicsisége miatt elveszítette azóta a nagy részét. A Vénusz meg a Napközelség, és az elszabaduló üvegházhatás miatt nem tarthatta meg a vizet. (Nem tudom mi történik a vízgőzzel ötszáz C fok közeli hőmérsékleten, és kilencven BAR nyomáson mindenféle kőzet, ásvány jelenlétében. :D)

Mindenesetre, itt a Földön megmaradt a nagy része. A Hold túl kicsi, hogy ilyen viszonylag illó dolgokat mint víz, légkör megtartson. (Ilyen közel a Naphoz.)

Mondom, ez csak teória. Mármint az "üstökös eredetű" víz a Földön. Lehet, csak kis részben van onnan. Lehet, hogy elenyésző a részarány, és eleve az ős Föld tartalmazta a még ma meglévő mennyiséget.

Kevéssé valószínű hogy ezt a pár milliárd köbkilométer vizet valami fejlett civilizáció öntözte volna a Földre, hogy az élet kisarjadjon. Még be is vetették volna egy kis DNS-el, egy kis fehérje építőkövekkel, a többit az evolúcióra bízták. Aztán most törhetjük a fejünket, hogy "evo", vagy "kreo". :DDD No persze ez marhaság. (Ők hogyan jöttek létre?) :) És mikor volt annyi idejük oly fejletté válniuk, hogy semmiség legyen nekik egy bolygó "megtermékenyítése"? (14 milliárd éve van "Univerzum"!) Jó, rájuk jutott 10 milliárd év. Igen ám, de abból nagy rész "terméketlen" hidrogén-hélium keverékű alapanyag volt csak. A nehezebb elemek feldúsulásra (a mai napig tart, és a jövőben is) várni kellet, hogy egyátalán valami bonyolultabb is kialakulhasson ne csak a csillagok, és óriás gázbolygók.

Én nem keverném bele az "idegen civilizációkat". Még egyelőre a létük is kérdéses. Valószínűbb a spontán folyamat.


dellfil

2011. okt. 22. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető,de akkor holvan az idegen civilizáció?Elment újabb vízért?
2011. okt. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
Feltéve, ha Szent Péter a Holdon hegedül.
2011. okt. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!